Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Nord giv
ingen i zon
8
6532
kn876
EK83
K92
Dkn8
EK953
D6
ED1053
10
1042
kn1094
kn764
EK974
D
752

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N64845
S64845
Ö68487
V68487
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 V-3 K 150 43.0/1.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT V-3 E 150 43.0/1.0
Marianne Andersson - Eva Landin Stig Unoson - Monica Wester 4 V-2 K 100 38.0/6.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V-2 E 100 38.0/6.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 Ö-2 E 100 38.0/6.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3 Ö-1 E 50 29.0/15.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 V-1 6 50 29.0/15.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Einar Nilsson - Thore Lindström 2NT V-1 E 50 29.0/15.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 1NT V-1 3 50 29.0/15.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 V-1 8 50 29.0/15.0
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö-1 E 50 29.0/15.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Anita Olofsson - Ulf Schjånberg 2 V= E -90 22.0/22.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Jan Clementsson - Mats Andersson 2 V= E -110 20.0/24.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 V+1 E -140 9.0/35.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö+1 E -140 9.0/35.0
Christer Ekberg - Max Elander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V+1 E -140 9.0/35.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 V= E -140 9.0/35.0
Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 V+1 E -140 9.0/35.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 V= E -140 9.0/35.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö= E -140 9.0/35.0
Lars G Svensson - Greger Jonsson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 2 V+1 K -140 9.0/35.0
Göran Olsson - Karin Eresund Lars Jarming - Monica Lannerud 2 Ö+1 E -140 9.0/35.0
Ester Schneider - Mona Berge Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 2 Ö+1 D -140 9.0/35.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson     - -/21.4