Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Väst giv
Ö-V i zon
10986
EKkn3
875
D10
KD2
94
62
Kkn9864
E753
D1075
E104
E3
kn4
862
KDkn93
752

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N26532
S26432
Ö1078910
V1078910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2NT Ö-2 K 200 44.0/0.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3 Ö-1 Kn 100 39.0/5.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg 2NT Ö-1 K 100 39.0/5.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT Ö-1 Kn 100 39.0/5.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars G Svensson - Greger Jonsson 3 Ö-1 K 100 39.0/5.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Håkan Myrhagen - Peter Moricz 2 S-2 9 -100 34.0/10.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 Ö= K -110 29.0/15.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 Ö= K -110 29.0/15.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Nina Nilsson - Jane Brändemar 2 Ö= K -110 29.0/15.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Ester Schneider - Mona Berge 3 Ö= K -110 29.0/15.0
Stig Unoson - Monica Wester Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 3 V+1 10 -130 23.0/21.0
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Mona Andersson - Birgitta Forsström 2 V+2 6 -130 23.0/21.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö+3 K -150 18.0/26.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2NT Ö+1 K -150 18.0/26.0
Göran Olsson - Karin Eresund Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT V+2 3 -150 18.0/26.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Clementsson - Mats Andersson 1NT V+3 6 -180 11.0/33.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT V+3 9 -180 11.0/33.0
Marianne Andersson - Eva Landin Gerd Lindström - Goldy Ramklint 2NT Ö+2 K -180 11.0/33.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bengt Rylander - Terezia Lagerman 2NT Ö+2 3 -180 11.0/33.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Britt Lindberg - Åke Lindström 3 N-4 E -200 6.0/38.0
Christer Ekberg - Max Elander Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö+1 K -630 4.0/40.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3NT Ö+2 K -660 1.0/43.0
Einar Nilsson - Thore Lindström Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson 3NT Ö+2 K -660 1.0/43.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson     - -/24.0