Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 13

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Nord giv
alla i zon
1052
854
E9532
93
Ekn976
EKD3
D
K108
D43
9
10874
ED742
K8
kn10762
Kkn6
kn65

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -1430
 NT
N05400
S05400
Ö12891210
V12891210
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3NT Ö-1 2 100 44.0/0.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Barbro Söderberg - Birgit Andersson 2 V+3 E -200 42.0/2.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT Ö+5 2 -240 40.0/4.0
Stig Unoson - Monica Wester Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö= 7 -600 38.0/6.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Göran Olsson - Karin Eresund 4 V= E -620 36.0/8.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö+1 Kn -630 34.0/10.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 4 V+1 3 -650 23.0/21.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Marianne Andersson - Eva Landin 4 V+1 E -650 23.0/21.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 V+1 9 -650 23.0/21.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Anita Olofsson - Ulf Schjånberg 4 V+1 9 -650 23.0/21.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V+1 9 -650 23.0/21.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V+1 9 -650 23.0/21.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 4 V+1 9 -650 23.0/21.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 V+1 2 -650 23.0/21.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 V+1 9 -650 23.0/21.0
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 4 V+1 E -650 23.0/21.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Jan Clementsson - Mats Andersson 4 V+2 2 -680 7.0/37.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Christer Ekberg - Max Elander 4 V+2 9 -680 7.0/37.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 V+2 9 -680 7.0/37.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 V+2 9 -680 7.0/37.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 V+2 9 -680 7.0/37.0
Einar Nilsson - Thore Lindström Lars Jarming - Monica Lannerud 4 V+2 E -680 7.0/37.0
Ester Schneider - Mona Berge Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V+3 9 -710 0.0/44.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman     - 28.2/-