Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 11

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Syd giv
ingen i zon
K642
1054
kn642
84
Dkn10
D7
EK10973
97
3
Kkn932
D85
EKkn6
E9875
E86

D10532

Optimalt kontrakt: 4D S-2 -300
 NT
N52383
S52383
Ö7101059
V710959
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Marianne Andersson - Eva Landin 5 V-2 K 100 36.0/8.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 5 V-2 8 100 36.0/8.0
Stig Unoson - Monica Wester Jan Clementsson - Mats Andersson 5 V-2 4 100 36.0/8.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Christer Ekberg - Max Elander 6 V-2 8 100 36.0/8.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg 5 V-2 K 100 36.0/8.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Nina Nilsson - Jane Brändemar 5 V-2 6 100 36.0/8.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Einar Nilsson - Thore Lindström 5 V-2 8 100 36.0/8.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Junot Delcomyn - Christina Leander 5 V-2 2 100 36.0/8.0
Ester Schneider - Mona Berge Mona Andersson - Birgitta Forsström 3NT V-2 K 100 36.0/8.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 V-1 4 50 17.0/27.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V-1 2 50 17.0/27.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V-1 4 50 17.0/27.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 5 V-1 K 50 17.0/27.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Anitha Lindgren - Marian Krook 5 V-1 4 50 17.0/27.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 5 V-1 K 50 17.0/27.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3NT V-1 2 50 17.0/27.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 V-1 4 50 17.0/27.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 V-1 8 50 17.0/27.0
Göran Olsson - Karin Eresund Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman 5 V-1 6 50 17.0/27.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S-2 E -100 6.0/38.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 3 V+1 4 -130 4.0/40.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N-3 E -150 1.0/43.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 S-3 6 -150 1.0/43.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren     - -/28.9