Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Öst giv
alla i zon
E75
97
D
K1096432
D2
5432
EK42
Ekn8
K1096
EDkn10
kn107
D5
kn843
K86
98653
7

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -630
 NT
N73243
S73243
Ö6910810
V61010810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Göran Olsson - Karin Eresund 4 Ö-3 7 300 43.0/1.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Håkan Myrhagen - Peter Moricz 4 Ö-3 7 300 43.0/1.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 4 Ö-2 7 200 37.0/7.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Jan Clementsson - Mats Andersson 4 Ö-2 7 200 37.0/7.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 Ö-2 8 200 37.0/7.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 Ö-2 7 200 37.0/7.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Marianne Andersson - Eva Landin 4 Ö-1 7 100 24.0/20.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö-1 7 100 24.0/20.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Stig Unoson - Monica Wester 4 Ö-1 7 100 24.0/20.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 Ö-1 7 100 24.0/20.0
Lars Jarming - Monica Lannerud Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 Ö-1 7 100 24.0/20.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-1 7 100 24.0/20.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Bengt Rylander - Terezia Lagerman 4 Ö-1 7 100 24.0/20.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö-1 7 100 24.0/20.0
Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö-1 7 100 24.0/20.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Barbro Söderberg - Birgit Andersson 3 Ö= 7 -140 12.0/32.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Einar Nilsson - Thore Lindström 3 Ö= 7 -140 12.0/32.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Ester Schneider - Mona Berge 3 Ö= 7 -140 12.0/32.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 4 V= D -620 8.0/36.0
Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V+1 6 -630 4.0/40.0
Christer Ekberg - Max Elander Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT V+1 2 -630 4.0/40.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V+1 6 -630 4.0/40.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 5D N-5 E -1400 0.0/44.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz     - 26.0/-