Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-10-01

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.10.01

Nord giv
ingen i zon

Dkn932
D642
D964
Dkn94
E65
85
kn872
K87
1084
EK3
EK105
E106532
K7
kn1097
3

Optimalt kontrakt: 4D N-2 -300
 NT
N48663
S48663
Ö95779
V95779
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Christina Leander Ester Schneider - Mona Berge 1NT N+2 6 150 44.0/0.0
Nancy Thern - Tommy Lööf Judit Derzsi-Jalgard - Susanne Levin 3NT V-1 2 50 41.0/3.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mona Andersson - Birgitta Forsström 3NT Ö-1 6 50 41.0/3.0
Jan Clementsson - Mats Andersson Björn Klefbohm - Ingrid Modén-Öberg 2 S-2 2 -100 36.0/8.0
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Göran Olsson - Karin Eresund 2 S-2 2 -100 36.0/8.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingela Jönsson - Maj-Britt Nordberg 2 S-2 2 -100 36.0/8.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 S-3 5 -150 32.0/12.0
Birgitta Mörnstam - Jan-Åke Hansson Lars G Svensson - Greger Jonsson 1NT Ö+3 3 -180 29.0/15.0
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 2NT Ö+2 6 -180 29.0/15.0
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Einar Nilsson - Thore Lindström 1NT Ö+4 5 -210 26.0/18.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö= Kn -400 17.0/27.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT Ö= Kn -400 17.0/27.0
Christer Ekberg - Max Elander Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö= 5 -400 17.0/27.0
Stig Unoson - Monica Wester Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö= 6 -400 17.0/27.0
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT Ö= 6 -400 17.0/27.0
Barbro Söderberg - Birgit Andersson Anita Olofsson - Ulf Schjånberg 3NT Ö= 5 -400 17.0/27.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö= 5 -400 17.0/27.0
Bengt Hesselbom - Kerstin Bergman Håkan Myrhagen - Peter Moricz 3NT Ö= 6 -400 17.0/27.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö+1 2 -430 5.0/39.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+1 5 -430 5.0/39.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT Ö+1 2 -430 5.0/39.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 3NT Ö+1 2 -430 5.0/39.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Lars Jarming - Monica Lannerud 3NT Ö+2 6 -460 0.0/44.0
Marianne Andersson - Eva Landin     - -/23.8