Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Nord giv
N-S i zon
kn975
EKDkn
52
K94
E1084
9832
kn
Ekn62
KD62
1076
E1063
D8
3
54
KD9874
10753

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N79557
S69556
Ö54686
V54686
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Gerd Lindström - Goldy Ramklint 1NT S+2 150 48.0/0.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Alf Pihl - Rolf Sjödahl 2NT N= 120 45.0/3.0
Stig Unoson - Calle Erlandsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 1NT S+1 120 45.0/3.0
Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg Per Boberg - Kerstin Boberg 2 V-2 100 41.0/7.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Inga Derving - Ulla Nilborn 3 Ö-2 100 41.0/7.0
Klas Bellander - Mikael Björkman Cecilia Ericsson - Ildiko Lang 1NT N= 90 36.0/12.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson 2 S= 90 36.0/12.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT N= 90 36.0/12.0
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Mona Andersson - Birgitta Forsström 1 N= 80 32.0/16.0
Kristi Meier - Per Nilsson Ingela Jönsson - Ulla Öberg 3 Ö-1 50 28.0/20.0
Kent Hermansson - Mats Andersson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 V-1 50 28.0/20.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 Ö-1 50 28.0/20.0
Bo Hedberg - Eva Olsberg Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 1NT V= -90 24.0/24.0
Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz Ulla Wästberg - Hans Wästberg 1NT S-1 -100 19.0/29.0
Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard Anita Olofsson - Ulf Schjånberg 1NT S-1 -100 19.0/29.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Karin Eresund - Göran Olsson 2NT N-1 -100 19.0/29.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Camilla Kellerman - Karen Nielsen 3NT N-1 -100 19.0/29.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Sten Ahlgren - Magnus Friberg 2 V= -110 11.0/37.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Peter Gati - Lotta Lundberg 2 Ö= -110 11.0/37.0
Christer Ekberg - Max Elander Peter Moricz - Håkan Myrhagen 2 V= -110 11.0/37.0
Jan Schneider - Ester Schneider Gun Bellander - Bertil Hansson 2 V= -110 11.0/37.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 Ö+1 -170 6.0/42.0
Hanna Söderberg - Marianne Falck Monica Pettersson - Karin Bryder 3NT N-2 -200 4.0/44.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 N-3 -300 2.0/46.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson 3NT N-4 -400 0.0/48.0
Bodil Wikström - Lars G Svensson   - 24.6/-