Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 4

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Väst giv
alla i zon
E108
64
82
K105432
KD732
875
kn5
kn98
954
KD103
K10743
D
kn6
Ekn92
ED96
E76

Optimalt kontrakt: 6NT N= 1440
 NT
N1288812
S1288812
Ö15541
V15341
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT S+3 690 48.0/0.0
Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT S+1 630 43.8/4.2
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ingela Jönsson - Ulla Öberg 3NT S+1 630 43.8/4.2
Klas Bellander - Mikael Björkman Bodil Wikström - Lars G Svensson 3NT S+1 630 43.8/4.2
Bo Hedberg - Eva Olsberg Sten Ahlgren - Magnus Friberg 3NT S= 600 38.6/9.4
Monica Pettersson - Karin Bryder Karin Eresund - Göran Olsson 5 S= 600 38.6/9.4
Peter Gati - Lotta Lundberg Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz 1NT S+5 240 34.4/13.6
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT S+5 240 34.4/13.6
Mona Andersson - Birgitta Forsström Christer Ekberg - Max Elander 1NT S+4 210 31.3/16.7
Bodil Mörnstad - Carin Millar Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2NT S+1 150 25.0/23.0
Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg Gun Bellander - Bertil Hansson 3 N+2 150 25.0/23.0
Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 1NT S+2 150 25.0/23.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Anita Olofsson - Ulf Schjånberg 1NT S+2 150 25.0/23.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Gerd Lindström - Goldy Ramklint 4 N+1 150 25.0/23.0
Stig Unoson - Calle Erlandsson Kent Hermansson - Mats Andersson 3 N+1 130 15.7/32.3
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Camilla Kellerman - Karen Nielsen 3 N+1 130 15.7/32.3
Junot Delcomyn - Christina Leander Per Boberg - Kerstin Boberg 4 N= 130 15.7/32.3
Jan Schneider - Ester Schneider Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard 3 S+1 130 15.7/32.3
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Göran Nyqvist - Peter Perulf 2NT S= 120 10.5/37.5
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Ulla Wästberg - Hans Wästberg 1NT N= 90 8.4/39.6
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S-1 -100 3.2/44.8
Kristi Meier - Per Nilsson Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3 S-1 -100 3.2/44.8
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Britt Lindberg - Åke Lindström 1NT S-1 -100 3.2/44.8
Hanna Söderberg - Marianne Falck Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT S-1 -100 3.2/44.8
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg   - 23.4/-
Rutger Persson - Claes Nilsson Cecilia Ericsson - Ildiko Lang   A= 24.0/24.0