Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Öst giv
Ö-V i zon
106
E1073
E1076542
KD8
KD852
9
ED105
E9752
64
D83
kn86
kn43
kn9
Kkn
K97432

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N59534
S59534
Ö84789
V84795
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Mikael Björkman Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4D V-2 500 48.0/0.0
Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz Stig Unoson - Calle Erlandsson 3 V-3 300 44.8/3.2
Agneta Johansson - Lars Svensson Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT Ö-3 300 44.8/3.2
Bo Hedberg - Eva Olsberg Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson 3 V-2 200 40.7/7.3
Britt Lindberg - Åke Lindström Hanna Söderberg - Marianne Falck 3 V-2 200 40.7/7.3
Junot Delcomyn - Christina Leander Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson 3 N+1 130 37.5/10.5
Jan Schneider - Ester Schneider Christer Ekberg - Max Elander 3 N= 110 35.5/12.5
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Kent Hermansson - Mats Andersson 4 V-1 100 27.1/20.9
Bodil Mörnstad - Carin Millar Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V-1 100 27.1/20.9
Cecilia Ericsson - Ildiko Lang Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3 V-1 100 27.1/20.9
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Peter Gati - Lotta Lundberg 3 Ö-1 100 27.1/20.9
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg 3 Ö-1 100 27.1/20.9
Gun Bellander - Bertil Hansson Camilla Kellerman - Karen Nielsen 3 V-1 100 27.1/20.9
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 V-1 100 27.1/20.9
Göran Nyqvist - Peter Perulf Sten Ahlgren - Magnus Friberg 2 N= 90 18.8/29.2
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Lars G Svensson 3 N-1 -50 15.7/32.3
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 N-1 -50 15.7/32.3
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Karin Eresund - Göran Olsson 2 Ö= -110 12.5/35.5
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 Ö+2 -170 10.5/37.5
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5D N-3 -500 8.4/39.6
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT Ö= -600 6.3/41.7
Mona Andersson - Birgitta Forsström Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 Ö= -620 2.1/45.9
Inga Derving - Ulla Nilborn Monica Pettersson - Karin Bryder 4 Ö= -620 2.1/45.9
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö= -620 2.1/45.9
Ingela Jönsson - Ulla Öberg   - -/18.9
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Jan Öhman - Erwin Wilhelm   A+ 28.8/28.8