Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Öst giv
N-S i zon
ED43
KD842
6
1053
109
Ekn
kn1098752
D2
852
1076
K
Ekn9874
Kkn76
953
ED43
K6

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N7610117
S7610117
Ö67222
V67222
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Per Boberg - Kerstin Boberg Britt Lindberg - Åke Lindström 4 S+2 680 47.0/1.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Karin Eresund - Göran Olsson 4 S+2 680 47.0/1.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 S+1 650 38.0/10.0
Bodil Wikström - Lars G Svensson Cecilia Ericsson - Ildiko Lang 4 N+1 650 38.0/10.0
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 4 S+1 650 38.0/10.0
Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard Gun Bellander - Bertil Hansson 4 S+1 650 38.0/10.0
Jan Schneider - Ester Schneider Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 4 S+1 650 38.0/10.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Camilla Kellerman - Karen Nielsen 4 S+1 650 38.0/10.0
Hanna Söderberg - Marianne Falck Agneta Johansson - Lars Svensson 4 S+1 650 38.0/10.0
Klas Bellander - Mikael Björkman Peter Gati - Lotta Lundberg 4 N= 620 26.0/22.0
Stig Unoson - Calle Erlandsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 S= 620 26.0/22.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 S= 620 26.0/22.0
Monica Pettersson - Karin Bryder Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson 4 N= 620 26.0/22.0
Junot Delcomyn - Christina Leander Christer Ekberg - Max Elander 4 S= 620 26.0/22.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Kent Hermansson - Mats Andersson 5 Ö-4 200 20.0/28.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ingela Jönsson - Ulla Öberg 3 S+1 170 12.0/36.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 N+1 170 12.0/36.0
Bo Hedberg - Eva Olsberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 S+1 170 12.0/36.0
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3 S+1 170 12.0/36.0
Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg Gerd Lindström - Goldy Ramklint 3 S+1 170 12.0/36.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Inga Derving - Ulla Nilborn 3 S+1 170 12.0/36.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N+1 170 12.0/36.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Kristi Meier - Per Nilsson 4 Ö-1 50 4.0/44.0
Sten Ahlgren - Magnus Friberg Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz 4 S-1 -100 1.0/47.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson 4 S-1 -100 1.0/47.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm   - -/28.7