Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 16

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Väst giv
Ö-V i zon
kn5
E86
975
kn9863
E832
107
ED104
ED5
D107
KD95
Kkn3
K102
K964
kn432
862
74

Optimalt kontrakt: 5NT V= -660
 NT
N32222
S32222
Ö1011111111
V1011111111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Gun Bellander - Bertil Hansson 6NT V-1 100 47.9/0.1
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT V= -600 44.7/3.3
Jane Brändemar - Nina Nilsson Hanna Söderberg - Marianne Falck 3NT V= -600 44.7/3.3
Sten Ahlgren - Magnus Friberg Alf Pihl - Rolf Sjödahl 3NT V+1 -630 33.8/14.2
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Wikström - Lars G Svensson 3NT V+1 -630 33.8/14.2
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ingela Jönsson - Ulla Öberg 3NT V+1 -630 33.8/14.2
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Klas Bellander - Mikael Björkman 3NT V+1 -630 33.8/14.2
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V+1 -630 33.8/14.2
Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson Inga Derving - Ulla Nilborn 3NT V+1 -630 33.8/14.2
Agneta Johansson - Lars Svensson Karin Eresund - Göran Olsson 3NT V+1 -630 33.8/14.2
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Jan Schneider - Ester Schneider 3NT V+1 -630 33.8/14.2
Rutger Persson - Claes Nilsson Peter Gati - Lotta Lundberg 3NT V+2 -660 13.1/34.9
Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz Cecilia Ericsson - Ildiko Lang 3NT V+2 -660 13.1/34.9
Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT V+2 -660 13.1/34.9
Kristi Meier - Per Nilsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+2 -660 13.1/34.9
Per Boberg - Kerstin Boberg Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3NT V+2 -660 13.1/34.9
Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3NT V+2 -660 13.1/34.9
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Christer Ekberg - Max Elander 3NT Ö+2 -660 13.1/34.9
Monica Pettersson - Karin Bryder Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 3NT V+2 -660 13.1/34.9
Junot Delcomyn - Christina Leander Gerd Lindström - Goldy Ramklint 3NT V+2 -660 13.1/34.9
Camilla Kellerman - Karen Nielsen Mona Andersson - Birgitta Forsström 3NT V+2 -660 13.1/34.9
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 5NT V= -660 13.1/34.9
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Stig Unoson - Calle Erlandsson 3NT V+3 -690 0.1/47.9
Kent Hermansson - Mats Andersson   - -/31.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Mörnstad - Carin Millar   A= 24.0/24.0
Bo Hedberg - Eva Olsberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg   A= 24.0/24.0