Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Öst giv
ingen i zon
10964
97
E83
D1042
Dkn32
KD1084
kn
973
EK87
Ekn6
K62
Kkn5
5
532
D109754
E86

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N56223
S56223
Ö86111110
V86111110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Britt Lindberg - Åke Lindström Inga Derving - Ulla Nilborn 5 Ö-2 100 48.0/0.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Bodil Wikström - Lars G Svensson 4 Ö-1 50 45.0/3.0
Klas Bellander - Mikael Björkman Stig Unoson - Calle Erlandsson 4 Ö-1 50 45.0/3.0
Monica Pettersson - Karin Bryder Christer Ekberg - Max Elander 3 Ö+2 -200 42.0/6.0
Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 Ö= -420 34.0/14.0
Cecilia Ericsson - Ildiko Lang Alf Pihl - Rolf Sjödahl 4 Ö= -420 34.0/14.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson 4 Ö= -420 34.0/14.0
Kent Hermansson - Mats Andersson Bo Hedberg - Eva Olsberg 4 Ö= -420 34.0/14.0
Ingela Jönsson - Ulla Öberg Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 Ö= -420 34.0/14.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Per Boberg - Kerstin Boberg 4 Ö= -420 34.0/14.0
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Gerd Lindström - Goldy Ramklint 4 Ö= -420 34.0/14.0
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT Ö+1 -430 23.0/25.0
Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö+1 -430 23.0/25.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson 3NT Ö+1 -430 23.0/25.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Junot Delcomyn - Christina Leander 3NT Ö+1 -430 23.0/25.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 Ö+1 -450 10.0/38.0
Kristi Meier - Per Nilsson Ulla Wästberg - Hans Wästberg 5 Ö= -450 10.0/38.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö+1 -450 10.0/38.0
Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö+1 -450 10.0/38.0
Gun Bellander - Bertil Hansson Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 Ö+1 -450 10.0/38.0
Jan Schneider - Ester Schneider Hanna Söderberg - Marianne Falck 4 Ö+1 -450 10.0/38.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Anita Olofsson - Ulf Schjånberg 4 V+1 -450 10.0/38.0
Camilla Kellerman - Karen Nielsen Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö+1 -450 10.0/38.0
Karin Eresund - Göran Olsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 Ö+1 -450 10.0/38.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Sten Ahlgren - Magnus Friberg 5 Ö+1 -480 0.0/48.0
Peter Gati - Lotta Lundberg   - 23.6/-