Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Öst giv
alla i zon
EK6
76
E10643
732
95
EDkn10983
Dkn72
Dkn1083
54
K8
Kkn65
742
K2
95
ED10984

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 200
 NT
N97366
S97469
Ö46964
V46964
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Ingela Jönsson - Ulla Öberg 3NT Ö-4 400 48.0/0.0
Klas Bellander - Mikael Björkman Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 4 V-1 100 43.0/5.0
Peter Gati - Lotta Lundberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V-1 100 43.0/5.0
Mona Andersson - Birgitta Forsström Inga Derving - Ulla Nilborn 3 V-1 100 43.0/5.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson 4 V-1 100 43.0/5.0
Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson 3 V= -140 35.0/13.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Per Boberg - Kerstin Boberg 2 V+1 -140 35.0/13.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Christer Ekberg - Max Elander 2 V+1 -140 35.0/13.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard 3 V= -140 35.0/13.0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 V+1 -170 25.0/23.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Sten Ahlgren - Magnus Friberg 2 V+2 -170 25.0/23.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Kristi Meier - Per Nilsson 3 V+1 -170 25.0/23.0
Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg Karin Eresund - Göran Olsson 3 V+1 -170 25.0/23.0
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 V+1 -170 25.0/23.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 3 V+1 -170 25.0/23.0
Stig Unoson - Calle Erlandsson Bo Hedberg - Eva Olsberg 3 V+2 -200 18.0/30.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Kent Hermansson - Mats Andersson 4 V= -620 10.0/38.0
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 V= -620 10.0/38.0
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Bodil Wikström - Lars G Svensson 4 V= -620 10.0/38.0
Monica Pettersson - Karin Bryder Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 V= -620 10.0/38.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Gun Bellander - Bertil Hansson 4 V= -620 10.0/38.0
Hanna Söderberg - Marianne Falck Junot Delcomyn - Christina Leander 4 V= -620 10.0/38.0
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 4 V= -620 10.0/38.0
Camilla Kellerman - Karen Nielsen Jan Schneider - Ester Schneider 4 V+1 -650 2.0/46.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Cecilia Ericsson - Ildiko Lang 3D V+1 -930 0.0/48.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar   - -/26.3