Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti max 54 par 2014-09-04

Bricka 1

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.09.04

Nord giv
ingen i zon
ED2
864
E1082
ED8
K93
EK10753
kn974
10754
kn92
KD6
kn96
kn86
D
53
K1075432

Optimalt kontrakt: 5D Ö-2 300
 NT
N115367
S114467
Ö27973
V27973
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Alf Pihl - Rolf Sjödahl Peter Gati - Lotta Lundberg 5 S= 400 46.9/1.1
Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard Thore Lindström - Maj-Britt Nordberg 5 S= 400 46.9/1.1
Junot Delcomyn - Christina Leander Inga Derving - Ulla Nilborn 1NT N+4 210 43.8/4.2
Göran Nyqvist - Peter Perulf Stig Unoson - Calle Erlandsson 1NT N+3 180 41.7/6.3
Bo Hedberg - Eva Olsberg Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 1NT N+2 150 39.6/8.4
Ingegerd Jeppsson - Ove Jönsson Klas Bellander - Mikael Björkman 3 S+1 130 32.3/15.7
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S= 130 32.3/15.7
Kent Hermansson - Mats Andersson Inger Malmroos - Britta-Lena Rundcrantz 4 S= 130 32.3/15.7
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bengt Nilsson - Hélene Hommerberg Messing 3 S+1 130 32.3/15.7
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Per Boberg - Kerstin Boberg 3 S+1 130 32.3/15.7
Anita Olofsson - Ulf Schjånberg Gun Bellander - Bertil Hansson 4 S= 130 32.3/15.7
Rolf Bergström - Christer Löfgren Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 4D V-1 100 24.0/24.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Britt Lindberg - Åke Lindström 4D V-1 100 24.0/24.0
Ingela Jönsson - Ulla Öberg Jan Öhman - Erwin Wilhelm 5 S-1 -50 18.8/29.2
Carl-Eric Rönnemyr - Monica Wilhelmsson Jan Schneider - Ester Schneider 2NT N-1 -50 18.8/29.2
Agneta Johansson - Lars Svensson Christer Ekberg - Max Elander 5 S-1 -50 18.8/29.2
Karin Eresund - Göran Olsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 S-2 -100 14.6/33.4
Bodil Wikström - Lars G Svensson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V= -110 12.5/35.5
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Hanna Söderberg - Marianne Falck 2 V+1 -140 8.4/39.6
Monica Pettersson - Karin Bryder Camilla Kellerman - Karen Nielsen 3 V= -140 8.4/39.6
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 V= -140 8.4/39.6
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 V+1 -170 3.2/44.8
Gerd Lindström - Goldy Ramklint Mona Andersson - Birgitta Forsström 2 V+2 -170 3.2/44.8
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 V+1 -450 0.0/48.0
Cecilia Ericsson - Ildiko Lang   - -/23.5
Kristi Meier - Per Nilsson Sten Ahlgren - Magnus Friberg   A= 24.0/24.0