Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 scratch 2014-08-20 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 scratch 2014-08-20

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.08.20

Öst giv
alla i zon
K76
kn86
ED1084
76
ED93
EKD107
753
10
kn842
942
K6
E542
105
53
kn92
KDkn983

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N77223
S77223
Ö5610118
V5611118
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lisbeth Nielsen - Inger Malmroos Ingela Jönsson - Britta-Lena Rundcrantz 4 V-1 E 100 47/3
Mona Andersson - Hans Antolin Stig Unoson - Calle Erlandsson 4 V-1 E 100 47/3
Anders Olsson - Sten Ahlgren Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3NT Ö-1 K 100 47/3
Margareta Gerdtsson - Gunnar Gerdtsson Johan Erlandsson - Bertil Ekelund 3NT Ö-1 Kn 100 47/3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 V+1 7 -170 34/16
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan Öhman - Erwin Wilhelm 2 V+2 7 -170 34/16
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Bo Hedberg - Eva Olsberg 2 V+2 7 -170 34/16
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V+1 6 -170 34/16
Tommy Lööf - Maj-Britt Nordberg Gunilla Ljung - Gun Bellander 3 V+1 7 -170 34/16
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 V+1 7 -170 34/16
Sonja Christensson - Lisa Engström Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 V+2 7 -170 34/16
Hanna Söderberg - Marianne Falck Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1 V+3 6 -170 34/16
Gerda Sevonius - Ingvar Malmkvist Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 V+1 7 -170 34/16
Inga Derving - Ulla Nilborn Sanna Clementsson - Jan Clementsson 2 V+3 4 -200 19/31
Åke Lindström - Britt Lindberg Kristi Meier - Per Nilsson 2 V+3 7 -200 19/31
Louise Grandinsson - Christina Leander Christer Ekberg - Birgitta Mörnstam 3 V+2 7 -200 19/31
Göran Olsson - Karin Eresund Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 Ö+2 K -200 19/31
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 3 V+2 E -200 19/31
Lars G Svensson - Greger Jonsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V+2 7 -200 19/31
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard 3 N-3 9 -300 12/38
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ove Jönsson - Thore Lindström 4 V= E -620 10/40
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Agneta Johansson - Nicolae Östner 4 Ö+1 10 -650 5/45
Rutger Persson - Claes Nilsson Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 Ö+1 K -650 5/45
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lotta Lundberg - Peter Gati 4 V+1 E -650 5/45
Magnus Friberg - Björn Klefbohm Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson 4 V+1 7 -650 5/45
Klas Bellander - Mats Holm Lars Jarming - Monica Lannerud 4 Ö+2 K -680 0/50