Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-08-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-08-11

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.08.11

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
62
EK108654
E5
86
#
Ekn1087
9
kn86
KD32
#
95
kn732
K1094
E74
#
KD43
D
D732
kn1095

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N55845
S55845
Ö88586
V88586
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Moricz - Mats Andersson Eva Olsberg - Mona Andersson 2 N+1 9 140 29.0/3.0
Ingrid Modén-Öberg - Monica Lannerud Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 N+1 E 140 29.0/3.0
Lennart Andersson - Teddy Wald Gerda Sevonius - Inger Malmroos 2 N+1 9 140 29.0/3.0
Fredrik Jarlvik - Siv Jarlvik Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 N+1 3 140 29.0/3.0
Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg Gunlis Åberg - Peter Gati 2 N= 9 110 24.0/8.0
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Gunilla Wallin - Christina Leander 4 N-1 9 -50 21.0/11.0
Birgitta Forsström - Yngve Jarl Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 N-1 9 -50 21.0/11.0
Britt Lindberg - Elsie Hägg Ing-Britt Bengtsson - Ulla Öberg 4 N-2 9 -100 14.0/18.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 N-2 9 -100 14.0/18.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Bo Hedberg - Gunilla Jönsson 4 N-2 9 -100 14.0/18.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 4 N-2 E -100 14.0/18.0
Margareta Malmhagen - Mona Berge Ulla Borgström - Yngve Bengtsson 4 N-2 9 -100 14.0/18.0
Barbro Jönsson - Yvonne Möller Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 V= E -110 8.0/24.0
Rolf Jönsson - Hans Ryning Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 3 V= E -140 6.0/26.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Elin Sahlin - Margareta Plym 4 N-3 4 -150 3.0/29.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ingegärd Espelund - Ellen Lundin 4 N-3 9 -150 3.0/29.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Gun Bellander - Ebon Agvard 4D N-3 9 -500 0.0/32.0