Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-08-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-08-11

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.08.11

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
KDkn83
10852
32
kn3
#
965
D73
8654
K97
#
10742
E64
KDkn97
5
#
E
Kkn9
E10
ED108642

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N96987
S96987
Ö27445
V27445
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Forsström - Yngve Jarl Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 5 S= 5 600 32.0/0.0
Elin Sahlin - Margareta Plym Ingrid Modén-Öberg - Monica Lannerud 3 S+2 4 150 29.0/3.0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Monica Lessing - Birgit Larsson 3 S+2 4 150 29.0/3.0
Monica Mattsson - Gunilla Oredsson Peter Moricz - Mats Andersson 3 S+1 8 130 25.0/7.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson Gunilla Wallin - Christina Leander 4 S= 5 130 25.0/7.0
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Eva Olsberg - Mona Andersson 3 S= 8 110 20.0/12.0
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3 S= 8 110 20.0/12.0
Gerda Sevonius - Inger Malmroos Barbro Jönsson - Yvonne Möller 3 S= 5 110 20.0/12.0
Ing-Britt Bengtsson - Ulla Öberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 5 S-1 8 -100 14.0/18.0
Ulla Borgström - Yngve Bengtsson Rolf Jönsson - Hans Ryning 5 S-1 8 -100 14.0/18.0
Margareta Malmhagen - Mona Berge Ingegärd Espelund - Ellen Lundin 4 S-1 4 -100 14.0/18.0
Bo Hedberg - Gunilla Jönsson Gun Bellander - Ebon Agvard 5 S-2 8 -200 7.0/25.0
Gunlis Åberg - Peter Gati Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3NT S-2 4 -200 7.0/25.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT S-2 8 -200 7.0/25.0
Fredrik Jarlvik - Siv Jarlvik Lennart Andersson - Teddy Wald 5 S-2 4 -200 7.0/25.0
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Sten Ahlgren - Claudia Sjöberg 4 N-3 K -300 1.0/31.0
Rutger Persson - Lennart Lindahl Britt Lindberg - Elsie Hägg 6NT S-3 7 -300 1.0/31.0