Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.23

Väst giv
ingen i zon
EKkn2
EKD1094
3
ED
873
kn5
KD2
Kkn1072
D1065
83
kn1085
965
94
762
E9764
843

Optimalt kontrakt: 6 N= 980
 NT
N89121011
S89121011
Ö54121
V54121
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson Karen Nielsen - Camilla Kellerman 6 N+1 Kn 1010 39/5
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Britta-Lena Rundcrantz - Inger Malmroos 6 N+1 Kn 1010 39/5
Kent Bengtsson - Pyttsi Flodqvist Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 6 N+1 Kn 1010 39/5
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 6 N+1 5 1010 39/5
Per Almqvist - Jan-Erik Olsson Göran Olsson - Karin Eresund 6 N+1 5 1010 39/5
Irma Svensson - Ruth Gustavsson Birgitta Mörnstam - Lars V Andersson 6 N+1 Kn 1010 39/5
Göran Nyqvist - Peter Perulf Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 6 N= 8 980 30/14
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Rolf Sjödahl - Magnus Friberg 6 N= Kn 980 30/14
Christina Kronlund - Thomas Ålander Christer Ekberg - Max Elander 6 N= 6 980 30/14
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 N+3 6 510 26/18
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britt Lindberg - Åke Lindström 4 N+2 Kn 480 19/25
Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N+2 Kn 480 19/25
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lisa Engström - Sonja Christensson 4 N+2 Kn 480 19/25
Lars G Svensson - Greger Jonsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 5 N+1 3 480 19/25
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stig Unoson - Calle Erlandsson 4 N+2 Kn 480 19/25
Ebon Agvard - Kuno Wahlgren Jan Schneider - Ester Schneider 4 N+2 3 480 19/25
Rutger Persson - Claes Nilsson Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 4NT N+1 9 460 12/32
Mona Andersson - Ulla Öberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 N+1 Kn 450 8/36
Ove Jönsson - Thore Lindström Peter Moricz - Per-Olof Olsson 4 N+1 Kn 450 8/36
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 N+1 Kn 450 8/36
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 N+5 3 260 4/40
Cornelia Tiller - Lennart Lindahl Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 2 N+3 9 200 2/42
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Junot Delcomyn - Christina Leander 6 S-2 8 -100 0/44