Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.23

Syd giv
alla i zon
E952
87
kn4
K10762
3
E964
D82
EDkn83
KD4
Dkn1032
K9753
kn10876
K5
E106
954

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N53264
S53264
Ö8101179
V8101179
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson Karen Nielsen - Camilla Kellerman 4 Ö-1 9 100 43/1
Per Almqvist - Jan-Erik Olsson Göran Olsson - Karin Eresund 4 Ö-1 Kn 100 43/1
Göran Nyqvist - Peter Perulf Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 Ö+3 Kn -230 40/4
Ebon Agvard - Kuno Wahlgren Jan Schneider - Ester Schneider 4D S-2 E -500 38/6
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 4 Ö= Kn -620 34/10
Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg Rolf Sjödahl - Magnus Friberg 4 Ö= Kn -620 34/10
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 4 Ö= 6 -620 34/10
Cornelia Tiller - Lennart Lindahl Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö+1 5 -650 18/26
Anders Olsson - Sten Ahlgren Britt Lindberg - Åke Lindström 4 Ö+1 Kn -650 18/26
Mona Andersson - Ulla Öberg Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 Ö+1 Kn -650 18/26
Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö+1 10 -650 18/26
Rutger Persson - Claes Nilsson Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 4 Ö+1 8 -650 18/26
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lisa Engström - Sonja Christensson 4 V+1 8 -650 18/26
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Britta-Lena Rundcrantz - Inger Malmroos 4 Ö+1 Kn -650 18/26
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 Ö+1 8 -650 18/26
Lars G Svensson - Greger Jonsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 Ö+1 Kn -650 18/26
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 Ö+1 Kn -650 18/26
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stig Unoson - Calle Erlandsson 4 Ö+1 Kn -650 18/26
Irma Svensson - Ruth Gustavsson Birgitta Mörnstam - Lars V Andersson 4 Ö+1 Kn -650 18/26
Christina Kronlund - Thomas Ålander Christer Ekberg - Max Elander 4 Ö+1 Kn -650 18/26
Ove Jönsson - Thore Lindström Peter Moricz - Per-Olof Olsson 4 V+2 Kn -680 2/42
Kent Bengtsson - Pyttsi Flodqvist Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 4 Ö+2 Kn -680 2/42
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Junot Delcomyn - Christina Leander 4 Ö+2 Kn -680 2/42