Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Bricka 5

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.23

Nord giv
N-S i zon
1073
kn10432
42
D103
E6
976
kn10763
987
92
EK85
K9
EKkn52
KDkn854
D
ED85
64

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N44485
S44484
Ö99858
V99958
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Greger Jonsson Irma Svensson - Ruth Gustavsson 3NT V-5 3 250 44/0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 Ö-3 K 150 41/3
Christer Ekberg - Max Elander Junot Delcomyn - Christina Leander 3 Ö-3 K 150 41/3
Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S= 9 140 35/9
Rolf Sjödahl - Magnus Friberg Lisa Engström - Sonja Christensson 2 S+1 9 140 35/9
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 3 S= 9 140 35/9
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Rutger Persson - Claes Nilsson 3 S= 7 140 35/9
Britt Lindberg - Åke Lindström Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck 2 S= 8 110 29/15
Willy Landgren - Bibi Jönsson Göran Olsson - Karin Eresund 2 S= 10 110 29/15
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö-1 K 50 26/18
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2 S-1 9 -100 21/23
Kent Bengtsson - Pyttsi Flodqvist Per Almqvist - Jan-Erik Olsson 3 S-1 9 -100 21/23
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Jan Schneider - Ester Schneider 3 S-1 9 -100 21/23
Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 3 S-1 7 -100 21/23
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 3 V= 10 -110 15/29
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 3 Ö= K -110 15/29
Birgitta Mörnstam - Lars V Andersson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3 Ö+1 E -130 12/32
Ove Jönsson - Thore Lindström Karen Nielsen - Camilla Kellerman 3 S-2 8 -200 7/37
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Mona Andersson - Ulla Öberg 3 S-2 6 -200 7/37
Göran Nyqvist - Peter Perulf Britta-Lena Rundcrantz - Inger Malmroos 4 S-2 9 -200 7/37
Agneta Johansson - Lars Svensson Ebon Agvard - Kuno Wahlgren 3D S-1 7 -200 7/37
Stig Unoson - Calle Erlandsson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 S-3 9 -300 2/42
Cornelia Tiller - Lennart Lindahl Peter Moricz - Per-Olof Olsson 4D S-2 9 -500 0/44