Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.23

Syd giv
Ö-V i zon
Kkn96
E963
kn9
ED3
E5
Dkn
ED42
109765
10873
K1087
7653
2
D42
542
K108
Kkn84

Optimalt kontrakt: 2NT S= 120
 NT
N74768
S74768
Ö68654
V68665
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Marek Drukier Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT S+1 2 430 44/0
Ebon Agvard - Kuno Wahlgren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT N= 2 400 42/2
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Junot Delcomyn - Christina Leander 1NT V-2 6 200 40/4
Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson Britt Lindberg - Åke Lindström 1NT S+3 6 180 38/6
Kent Bengtsson - Pyttsi Flodqvist Willy Landgren - Bibi Jönsson 1NT S+2 5 150 36/8
Cornelia Tiller - Lennart Lindahl Karen Nielsen - Camilla Kellerman 1NT N+1 7 120 27/17
Britta-Lena Rundcrantz - Inger Malmroos Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 2NT S= 3 120 27/17
Rutger Persson - Claes Nilsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2NT N= 3 120 27/17
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Peter Moricz - Per-Olof Olsson 1NT N+1 7 120 27/17
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2NT S= 5 120 27/17
Göran Olsson - Karin Eresund Irma Svensson - Ruth Gustavsson 2NT N= 7 120 27/17
Birgitta Mörnstam - Lars V Andersson Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 2NT N= 7 120 27/17
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Stig Unoson - Calle Erlandsson 1NT S+1 10 120 27/17
Per Almqvist - Jan-Erik Olsson Jan Schneider - Ester Schneider 2 S= D 110 18/26
Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT S= 9 90 14/30
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Lisa Engström - Sonja Christensson 1NT N= 2 90 14/30
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 2 S= E 90 14/30
Rolf Sjödahl - Magnus Friberg Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 2NT N-1 2 -50 7/37
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Mona Andersson - Ulla Öberg 3NT N-1 7 -50 7/37
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 2 S-1 E -50 7/37
Christer Ekberg - Max Elander Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2NT N-1 2 -50 7/37
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT N-3 8 -150 1/43
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Christina Kronlund - Thomas Ålander 3 S-3 E -150 1/43