Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.23

Nord giv
N-S i zon
EKkn32
765
K2
Ekn7
D106
KDkn108
Dkn54
6
874
E43

KD108543
95
92
E1098763
92

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N410478
S410468
Ö72855
V92865
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ebon Agvard - Kuno Wahlgren Christer Ekberg - Max Elander 3NT N+1 8 630 44/0
Junot Delcomyn - Christina Leander Lars G Svensson - Greger Jonsson 3NT N= K 600 42/2
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Willy Landgren - Bibi Jönsson 5 Ö-3 E 150 39/5
Per Almqvist - Jan-Erik Olsson Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 3NT V-3 K 150 39/5
Stig Unoson - Calle Erlandsson Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 3 N= E 140 36/8
Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3 Ö-2 9 100 33/11
Kent Bengtsson - Pyttsi Flodqvist Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 4 V-2 E 100 33/11
Mona Andersson - Ulla Öberg Lisa Engström - Sonja Christensson 4 V-1 E 50 27/17
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 4 V-1 E 50 27/17
Karen Nielsen - Camilla Kellerman Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V-1 E 50 27/17
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 V-1 E 50 27/17
Cornelia Tiller - Lennart Lindahl Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 S-1 6 -100 20/24
Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck Mats Andersson - Claudia Sjöberg 5 S-1 6 -100 20/24
Agneta Johansson - Lars Svensson Irma Svensson - Ruth Gustavsson 3NT N-1 K -100 20/24
Rutger Persson - Claes Nilsson Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö= E -110 15/29
Jan Schneider - Ester Schneider Hanna Lewandowski - Marek Drukier 3 Ö= 5 -110 15/29
Anders Olsson - Sten Ahlgren Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 V= E -140 10/34
Ove Jönsson - Thore Lindström Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 V= E -140 10/34
Göran Olsson - Karin Eresund Christina Kronlund - Thomas Ålander 2 V+1 E -140 10/34
Rolf Sjödahl - Magnus Friberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 S-2 6 -200 4/40
Peter Moricz - Per-Olof Olsson Britta-Lena Rundcrantz - Inger Malmroos 5D S-1 6 -200 4/40
Birgitta Mörnstam - Lars V Andersson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4NT N-2 K -200 4/40
Britt Lindberg - Åke Lindström Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4D S-2 6 -500 0/44