Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.23

Väst giv
alla i zon
Ekn8
Ekn62
K63
EK8
973
843
kn8742
D5
1054
K9
ED1095
kn74
KD62
D1075

109632

Optimalt kontrakt: 6 N= 1430
 NT
N11612118
S11612117
Ö27123
V27123
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 4 N+2 4 680 38/6
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 N+2 4 680 38/6
Britt Lindberg - Åke Lindström Rolf Sjödahl - Magnus Friberg 4 N+2 E 680 38/6
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Irma Svensson - Ruth Gustavsson 4 N+2 Kn 680 38/6
Jan Schneider - Ester Schneider Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 4 S+2 9 680 38/6
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lars G Svensson - Greger Jonsson 4 N+2 E 680 38/6
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 4 N+2 Kn 680 38/6
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Lisa Engström - Sonja Christensson 4 N+1 9 650 27/17
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N+1 10 650 27/17
Willy Landgren - Bibi Jönsson Per Almqvist - Jan-Erik Olsson 4 S+1 D 650 27/17
Christina Kronlund - Thomas Ålander Kent Bengtsson - Pyttsi Flodqvist 4 N+1 7 650 27/17
Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson Mats Andersson - Claudia Sjöberg 4 S= Kn 620 19/25
Mona Andersson - Ulla Öberg Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 4 N= 4 620 19/25
Agneta Johansson - Lars Svensson Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 N= 4 620 19/25
Ebon Agvard - Kuno Wahlgren Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N= E 620 19/25
Cornelia Tiller - Lennart Lindahl Ulla Wästberg - Hans Wästberg 5 N= 5 600 14/30
Christer Ekberg - Max Elander Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 2NT N+2 5 180 12/32
Britta-Lena Rundcrantz - Inger Malmroos Karen Nielsen - Camilla Kellerman 2NT N-1 5 -100 7/37
Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT N-1 10 -100 7/37
Peter Moricz - Per-Olof Olsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT N-1 10 -100 7/37
Göran Olsson - Karin Eresund Junot Delcomyn - Christina Leander 3NT N-1 9 -100 7/37
Ove Jönsson - Thore Lindström Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark 3NT N-2 5 -200 1/43
Birgitta Mörnstam - Lars V Andersson Stig Unoson - Calle Erlandsson 3NT N-2 5 -200 1/43