Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.23

Öst giv
N-S i zon
Dkn
Ekn943
E863
D2
1052
D862
1092
K76
EK984
107
Kkn54
94
763
K5
D7
Ekn10853

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N96956
S96956
Ö46486
V46486
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan Schneider - Ester Schneider Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 Ö-4 K 200 44/0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Karen Nielsen - Camilla Kellerman 2 N+1 E 140 42/2
Birgitta Mörnstam - Lars V Andersson Christina Kronlund - Thomas Ålander 3 S+1 10 130 40/4
Britta-Lena Rundcrantz - Inger Malmroos Lisa Engström - Sonja Christensson 2 N= E 110 34/10
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard 3 S= 10 110 34/10
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck 3 S= 5 110 34/10
Agneta Johansson - Lars Svensson Per Almqvist - Jan-Erik Olsson 3 S= 10 110 34/10
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 N= E 110 34/10
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Anders Olsson - Sten Ahlgren 3D Ö-1 E 100 28/16
Junot Delcomyn - Christina Leander Gerda Sevonius - Ulla Nilborn 4 N-1 E -100 24/20
Stig Unoson - Calle Erlandsson Christer Ekberg - Max Elander 3 N-1 E -100 24/20
Ebon Agvard - Kuno Wahlgren Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3 N-1 E -100 24/20
Cornelia Tiller - Lennart Lindahl Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö= E -110 19/25
Rolf Sjödahl - Magnus Friberg Peter Moricz - Per-Olof Olsson 2 Ö= 3 -110 19/25
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3 Ö= E -140 16/28
Mona Andersson - Ulla Öberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 S-2 5 -200 10/34
Ove Jönsson - Thore Lindström Britt Lindberg - Åke Lindström 4 N-2 K -200 10/34
Lars G Svensson - Greger Jonsson Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 2 N-2 E -200 10/34
Göran Olsson - Karin Eresund Hanna Lewandowski - Marek Drukier 4 S-2 2 -200 10/34
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2NT N-2 E -200 10/34
Rutger Persson - Claes Nilsson Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 3 N-3 E -300 2/42
Nina Nilsson - Jane Brändemar Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson 4 N-3 E -300 2/42
Irma Svensson - Ruth Gustavsson Kent Bengtsson - Pyttsi Flodqvist 3NT S-3 2 -300 2/42