Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2014-07-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2014-07-23

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.23

Väst giv
N-S i zon
Dkn83
EKkn10
6
KDkn9
10
932
D9853
10764
42
87654
Kkn107
82
EK9765
D
E42
E53

Optimalt kontrakt: 7NT N= 2220
 NT
N138101313
S138101313
Ö05100
V05100
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Karen Nielsen - Camilla Kellerman 7NT N= 4 2220 43/1
Mats Mårtensson - Charlotte Rudbäck Peter Moricz - Per-Olof Olsson 7NT N= 8 2220 43/1
Kent Bengtsson - Pyttsi Flodqvist Jan Öhman - Erwin Wilhelm 7 S= 9 2210 39/5
Christina Kronlund - Thomas Ålander Anders Nordberg - Maj-Britt Nordberg 7 S= 2 2210 39/5
Rolf Sjödahl - Magnus Friberg Mats Andersson - Claudia Sjöberg 6 S+1 10 1460 29/15
Rutger Persson - Claes Nilsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 6 S+1 9 1460 29/15
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 6 S+1 10 1460 29/15
Susanne Levin - Judit Derzsi-Jalgard Ingrid Modén-Öberg - Barbro Jönnson 6 S+1 10 1460 29/15
Christer Ekberg - Max Elander Hanna Lewandowski - Marek Drukier 6 S+1 5 1460 29/15
Jan Schneider - Ester Schneider Stig Unoson - Calle Erlandsson 6 S+1 3 1460 29/15
Birgitta Mörnstam - Lars V Andersson Per Almqvist - Jan-Erik Olsson 6 S+1 5 1460 29/15
Junot Delcomyn - Christina Leander Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 6 S+1 9 1460 29/15
Mona Andersson - Ulla Öberg Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT S+4 5 720 20/24
Cornelia Tiller - Lennart Lindahl Anette Wald Gärdenfors - Lotta Lundberg 4 S+3 5 710 10/34
Britta-Lena Rundcrantz - Inger Malmroos Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 S+3 8 710 10/34
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S+3 9 710 10/34
Kjell-Erik Nordgren - Kerstin Degermark Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 S+2 5 710 10/34
Lisa Engström - Sonja Christensson Ove Jönsson - Thore Lindström 4 S+3 7 710 10/34
Agneta Johansson - Lars Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 S+3 5 710 10/34
Gerda Sevonius - Ulla Nilborn Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 S+3 8 710 10/34
Göran Olsson - Karin Eresund Ebon Agvard - Kuno Wahlgren 4 S+3 8 710 10/34
Irma Svensson - Ruth Gustavsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S+3 3 710 10/34
Lars G Svensson - Greger Jonsson Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 5 S+1 9 680 0/44