Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 scratch 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 scratch 2014-07-14

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Öst giv
Ö-V i zon
8
Kkn3
8752
kn9752
Ekn6
109865
EKD96
D942
E72
43
KD83
K10753
D4
kn10
E1064

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N72243
S73243
Ö51011910
V5101189
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Lena Jeppsson Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson 3NT V-3 8 300 44/2
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson 2 V-3 8 300 44/2
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 V-3 9 300 44/2
Rutger Persson - Lennart Lindahl Gunilla Oredsson - Eva Karlsson 3D Ö-1 Kn 200 40/6
Ulla Barkeman - Lena Stålbrink Olle Persson - Jan Clementsson 6 V-1 8 100 38/8
Bengt Brynell - Åke Hansson Göran Öhrn - Stig Persson 1 V+1 8 -90 36/10
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Goldy Ramklint - Gerd Lindström 2NT Ö= 5 -120 34/12
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Bo Hedberg - Thore Lindström 3 N-4 4 -200 32/14
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3NT Ö= 5 -600 30/16
Kristi Meier - Per Nilsson Anita Olofsson - Monica Wester 4 V= 8 -620 24/22
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 4 V= 8 -620 24/22
Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt Sverker Sköld - Berit Ahlquist 4 V= 8 -620 24/22
Birgit Hartman - Elsa Olsson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 4 V= 8 -620 24/22
Lars Jarming - Monica Lannerud Jan Schneider - Hans-Göran Olsson 4 V= 5 -620 24/22
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Yngve Jarl - Elsie Hägg 3NT Ö+1 4 -630 17/29
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT Ö+1 4 -630 17/29
Ulla Öberg - Mona Andersson Iréne Carlsson - Rasma Svensson 4 V+1 8 -650 8/38
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V+1 8 -650 8/38
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 V+1 8 -650 8/38
Bertil Hansson - Stig Unoson Monica Lessing - Birgit Larsson 4 V+1 8 -650 8/38
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist 4 V+1 7 -650 8/38
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gun Bellander - Ebon Agvard 4 V+1 8 -650 8/38
Östen Svantesson - Mats Holm Bertil Cohen - Jörgen Cohen 4 V+1 2 -650 8/38
Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3NT Ö+2 6 -660 0/46