Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Nord giv
Ö-V i zon
K
K
1098752
98643
kn105
E107653
D4
K7
D642
kn9
EKkn3
Dkn5
E9873
D842
6
E102

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -600
 NT
N66454
S66454
Ö57889
V57889
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gun Bellander - Ebon Agvard Sverker Sköld - Berit Ahlquist 4 V-4 K 400 46/0
Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT Ö-3 2 300 43/3
Monica Lessing - Birgit Larsson Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist 4 V-3 K 300 43/3
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Öhman - Erwin Wilhelm 4 V-2 K 200 38/8
Olle Persson - Jan Clementsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 4 V-2 10 200 38/8
Bo Hedberg - Thore Lindström Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 3 Ö-2 2 200 38/8
Ulla Öberg - Mona Andersson Anita Olofsson - Monica Wester 3 V-1 K 100 33/13
Gunilla Oredsson - Eva Karlsson Agneta Johansson - Lena Jeppsson 4 V-1 2 100 33/13
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 1 S-2 D -100 30/16
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Göran Öhrn - Stig Persson 2 V= K -110 26/20
Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson Jan Schneider - Hans-Göran Olsson 2 V= 9 -110 26/20
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Östen Svantesson - Mats Holm 2 V= 2 -110 26/20
Kristi Meier - Per Nilsson Iréne Carlsson - Rasma Svensson 2NT Ö= 7 -120 20/26
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Yngve Jarl - Elsie Hägg 2NT Ö= 3 -120 20/26
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 2NT Ö= 7 -120 20/26
Bertil Hansson - Stig Unoson Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos 2 V+1 K -140 16/30
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Bengt Brynell - Åke Hansson 2NT Ö+1 2 -150 13/33
Bertil Cohen - Jörgen Cohen Christina Kronlund - Thomas Ålander 2NT Ö+1 3 -150 13/33
Rutger Persson - Lennart Lindahl Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson 3NT Ö= 3 -600 8/38
Birgit Hartman - Elsa Olsson Goldy Ramklint - Gerd Lindström 3NT V= 10 -600 8/38
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 3NT Ö= 9 -600 8/38
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson 3NT Ö+1 3 -630 3/43
Hanna Lewandowski - Åke Kajrup Lars Jarming - Monica Lannerud 3NT Ö+1 9 -630 3/43
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4D S-4 Kn -800 0/46