Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Nord giv
N-S i zon
ED4
K96
987
EK43
Kkn103
E1084
D106
D6
962
752
42
kn10752
875
Dkn3
EKkn53
98

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N810989
S810989
Ö53453
V53453
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Bo Hedberg - Thore Lindström 3NT N+1 Kn 630 41/5
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 3NT N+1 7 630 41/5
Bengt Brynell - Åke Hansson Göran Öhrn - Stig Persson 3NT N+1 7 630 41/5
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Goldy Ramklint - Gerd Lindström 3NT N+1 5 630 41/5
Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3NT N+1 2 630 41/5
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 3NT N+1 2 630 41/5
Kristi Meier - Per Nilsson Anita Olofsson - Monica Wester 3NT N= 5 600 23/23
Rutger Persson - Lennart Lindahl Gunilla Oredsson - Eva Karlsson 3NT N= 2 600 23/23
Agneta Johansson - Lena Jeppsson Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson 3NT N= Kn 600 23/23
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3NT N= Kn 600 23/23
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson 3NT N= 5 600 23/23
Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt Sverker Sköld - Berit Ahlquist 3NT N= 5 600 23/23
Birgit Hartman - Elsa Olsson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3NT N= Kn 600 23/23
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT N= 5 600 23/23
Bertil Hansson - Stig Unoson Monica Lessing - Birgit Larsson 3NT N= 5 600 23/23
Lars Jarming - Monica Lannerud Jan Schneider - Hans-Göran Olsson 3NT N= 5 600 23/23
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist 3NT N= 5 600 23/23
Östen Svantesson - Mats Holm Bertil Cohen - Jörgen Cohen 3NT N= Kn 600 23/23
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Gun Bellander - Ebon Agvard 2NTD V-3 9 500 10/36
Ulla Barkeman - Lena Stålbrink Olle Persson - Jan Clementsson 1NT N+2 2 150 8/38
Ulla Öberg - Mona Andersson Iréne Carlsson - Rasma Svensson 1NT N+1 Kn 120 6/40
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Yngve Jarl - Elsie Hägg 3NT S-1 8 -100 2/44
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT N-1 5 -100 2/44
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N-1 7 -100 2/44