Kommande tävlingar
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Syd giv
Ö-V i zon
87
102
K964
K9642
6
K8763
Dkn83
1087
EK432
D54
E75
53
Dkn1095
Ekn9
102
EDkn

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N87587
S87577
Ö56855
V56855
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 1NTD N+2 2 380 46/0
Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson 2 V-3 D 300 44/2
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Lars Jarming - Monica Lannerud 2 Ö-2 Kn 200 42/4
Bengt Brynell - Åke Hansson Agneta Johansson - Lena Jeppsson 1NT S+3 3 180 39/7
Bertil Hansson - Stig Unoson Willy Landgren - Bibi Jönsson 2NT N+2 K 180 39/7
Kristi Meier - Per Nilsson Bo Hedberg - Thore Lindström 1NT S+2 3 150 32/14
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 1NT S+2 D 150 32/14
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Gunilla Oredsson - Eva Karlsson 1NT S+2 3 150 32/14
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Öberg - Mona Andersson 1NT N+2 E 150 32/14
Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt Christina Kronlund - Thomas Ålander 1NT N+2 5 150 32/14
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 3 N+1 6 130 26/20
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Yngve Jarl - Elsie Hägg 1NT N+1 4 120 21/25
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2NT N= 5 120 21/25
Gun Bellander - Ebon Agvard Östen Svantesson - Mats Holm 1NT N+1 4 120 21/25
Jan Schneider - Hans-Göran Olsson Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 1NT N+1 7 120 21/25
Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson Sverker Sköld - Berit Ahlquist 2 S= 7 110 16/30
Birgit Hartman - Elsa Olsson Monica Lessing - Birgit Larsson 2 V-1 8 100 13/33
Goldy Ramklint - Gerd Lindström Bertil Cohen - Jörgen Cohen 2 Ö-1 10 100 13/33
Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos Gunlis Åberg - Wiviann Hassel 1 S= D 80 10/36
Rutger Persson - Lennart Lindahl Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1 S-1 6 -50 7/39
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Iréne Carlsson - Rasma Svensson 2 S-1 6 -50 7/39
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 4 N-2 E -100 4/42
Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson Olle Persson - Jan Clementsson 2 V+1 8 -140 2/44
Göran Öhrn - Stig Persson Anita Olofsson - Monica Wester 3 S-4 6 -200 0/46