Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Syd giv
N-S i zon
1098
K1087
Dkn8
752
E
Ekn952
532
EK104
Dkn752
D
EK4
Dkn98
K643
643
10976
63

Optimalt kontrakt: 7 V= -1440
 NT
N03222
S03222
Ö139111111
V1310111111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Claudia Sjöberg Gunilla Oredsson - Eva Karlsson 5 V-1 7 50 46/0
Kristi Meier - Per Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 3 V+2 D -150 44/2
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Bengt Brynell - Åke Hansson 3NT Ö= 7 -400 32/14
Agneta Johansson - Lena Jeppsson Bo Hedberg - Thore Lindström 3NT Ö= 10 -400 32/14
Olle Persson - Jan Clementsson Anita Olofsson - Monica Wester 3NT Ö= 10 -400 32/14
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT V= 10 -400 32/14
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3NT Ö= 6 -400 32/14
Ulla Barkeman - Lena Stålbrink Ulla Öberg - Mona Andersson 3NT Ö= 10 -400 32/14
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 3NT Ö= 6 -400 32/14
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3NT Ö= 10 -400 32/14
Lars Jarming - Monica Lannerud Goldy Ramklint - Gerd Lindström 3NT V= D -400 32/14
Willy Landgren - Bibi Jönsson Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson 3NT Ö= 10 -400 32/14
Östen Svantesson - Mats Holm Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT Ö= 10 -400 32/14
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson 3NT Ö+1 3 -430 15/31
Iréne Carlsson - Rasma Svensson Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 3NT Ö+1 10 -430 15/31
Birgit Hartman - Elsa Olsson Jan Schneider - Hans-Göran Olsson 3NT Ö+1 10 -430 15/31
Gun Bellander - Ebon Agvard Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos 3NT Ö+1 10 -430 15/31
Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist Sverker Sköld - Berit Ahlquist 3NT Ö+1 6 -430 15/31
Monica Lessing - Birgit Larsson Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt 3NT Ö+1 6 -430 15/31
Rutger Persson - Lennart Lindahl Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+2 3 -460 5/41
Göran Öhrn - Stig Persson Yngve Jarl - Elsie Hägg 3NT Ö+2 3 -460 5/41
Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3NT Ö+2 6 -460 5/41
Bertil Cohen - Jörgen Cohen Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson 3NT Ö+2 10 -460 5/41
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bertil Hansson - Stig Unoson 6 V= 10 -920 0/46