Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Öst giv
ingen i zon
K7654
K5
E842
87
ED8
ED974
K7
D64
kn3
kn632
953
Kkn105
1092
108
Dkn106
E932

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N69596
S69596
Ö74846
V74846
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3 N= Kn 140 46/0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Anita Olofsson - Monica Wester 3 V-1 8 50 40/6
Agneta Johansson - Lena Jeppsson Yngve Jarl - Elsie Hägg 4 V-1 8 50 40/6
Olle Persson - Jan Clementsson Bo Hedberg - Thore Lindström 4 V-1 4 50 40/6
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn Göran Öhrn - Stig Persson 4 V-1 6 50 40/6
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Mats Andersson - Claudia Sjöberg 1NT V-1 7 50 40/6
Gun Bellander - Ebon Agvard Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson 3 N-1 3 -50 34/12
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Bengt Brynell - Åke Hansson 1NT V= 4 -90 30/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren 1NT V= 5 -90 30/16
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Goldy Ramklint - Gerd Lindström 1NT V= 5 -90 30/16
Lars Jarming - Monica Lannerud Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos 2 V= 8 -110 26/20
Kristi Meier - Per Nilsson Gunilla Oredsson - Eva Karlsson 3 V= 7 -140 20/26
Jan Öhman - Erwin Wilhelm Rutger Persson - Lennart Lindahl 3 V= 8 -140 20/26
Bertil Hansson - Stig Unoson Östen Svantesson - Mats Holm 2 Ö+1 E -140 20/26
Monica Lessing - Birgit Larsson Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson 3 V= 8 -140 20/26
Jan Schneider - Hans-Göran Olsson Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson 3 V= 4 -140 20/26
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Iréne Carlsson - Rasma Svensson 1NT V+2 4 -150 14/32
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 2 V+2 5 -170 8/38
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Sverker Sköld - Berit Ahlquist 3 V+1 8 -170 8/38
Bertil Cohen - Jörgen Cohen Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 3 V+1 K -170 8/38
Christina Kronlund - Thomas Ålander Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist 3 V+1 E -170 8/38
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Birgit Hartman - Elsa Olsson 3 V+1 4 -170 8/38
Ulla Öberg - Mona Andersson Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson 1NT V+4 5 -210 2/44
Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt Willy Landgren - Bibi Jönsson 4 V= E -420 0/46