Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag 13.30 partävling med hcp o partnergranti 2014-07-14

Bricka 12

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.07.14

Väst giv
N-S i zon
53
E1085
kn654
873
82
Kkn72
D92
K952
D1074
D
K10873
kn64
EKkn96
9643
E
ED10

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N761087
S761087
Ö66356
V56344
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Iréne Carlsson - Rasma Svensson Mats Andersson - Claudia Sjöberg 3D S= 2 730 46/0
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Anders Ståhlroos - Inga Ståhlroos 4 S= 8 620 44/2
Agneta Johansson - Lena Jeppsson Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn 3 S+2 D 200 41/5
Göran Öhrn - Stig Persson Gunilla Oredsson - Eva Karlsson 3 N+2 3 200 41/5
Kristi Meier - Per Nilsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 S+1 8 170 34/12
Bodil Wikström - Kjell-Erik Nordgren Jan Öhman - Erwin Wilhelm 3 S+1 8 170 34/12
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 S+2 9 170 34/12
Ester Schneider - Pyttsi Flodqvist Monica Gilhorn - Anita Martinsson 1 S+3 7 170 34/12
Sverker Sköld - Berit Ahlquist Bertil Cohen - Jörgen Cohen 1 S+3 8 170 34/12
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson Anita Olofsson - Monica Wester 2 S+1 D 140 25/21
Gun Bellander - Ebon Agvard Hanna Lewandowski - Åke Kajrup 2 S+1 K 140 25/21
Gunlis Åberg - Wiviann Hassel Christina Kronlund - Thomas Ålander 1 S+2 2 140 25/21
Jan Schneider - Hans-Göran Olsson Margareta Malmhagen - Ingrid Ehrstedt 1 S+2 8 140 25/21
Ulla Öberg - Mona Andersson Bengt Brynell - Åke Hansson 2 S= 7 110 16/30
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Ann-Cecil Olsson - Eva Karlsson 1 S+1 2 110 16/30
Sanna Clementsson - Bonnie Clementsson Monica Lessing - Birgit Larsson 1 S+1 2 110 16/30
Bertil Hansson - Stig Unoson Goldy Ramklint - Gerd Lindström 1 S+1 7 110 16/30
Willy Landgren - Bibi Jönsson Kerstin Andersson - Per-Erik Andersson 2 S= 7 110 16/30
Lars Jarming - Monica Lannerud Hans-Olof Hallén - Barbro Henrikson 2 Ö-2 E 100 10/36
Birgit Hartman - Elsa Olsson Östen Svantesson - Mats Holm 2 Ö-1 E 50 8/38
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Bo Hedberg - Thore Lindström 2 S-1 2 -100 6/40
Yngve Jarl - Elsie Hägg Olle Persson - Jan Clementsson 3 S-2 2 -200 3/43
Ingela Jönsson - Birgitta Jönsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S-2 2 -200 3/43
Rutger Persson - Lennart Lindahl Ulla Barkeman - Lena Stålbrink 4 S-4 8 -400 0/46