Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
Hässelby BK » Årsmötesbridge 2014-06-05 [Tävlingsinfo] [PBN]
Hässelby BK

Årsmötesbridge 2014-06-05

Bricka 1

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Mikael Höglund - Begnt Höglund 500 6/0
Olle Annell - Lars Bäcklund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 50 4/2
Elena Ström - Lars Sammils Bert-Åke Olsson - Bo Östlund -50 1/5
Hans Åkesson - Göran Blomquist Göran Johannsen - Kent Sandström -50 1/5

Bricka 2

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Elena Ström - Lars Sammils Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 620 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Göran Johannsen - Kent Sandström -200 4/2
Olle Annell - Lars Bäcklund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -300 2/4
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Mikael Höglund - Begnt Höglund -800 0/6

Bricka 3

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Elena Ström - Lars Sammils Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 200 6/0
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Mikael Höglund - Begnt Höglund -140 4/2
Olle Annell - Lars Bäcklund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -400 2/4
Hans Åkesson - Göran Blomquist Göran Johannsen - Kent Sandström -430 0/6

Bricka 4

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Göran Johannsen - Kent Sandström 620 6/0
Elena Ström - Lars Sammils Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 170 3/3
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Mikael Höglund - Begnt Höglund 170 3/3
Olle Annell - Lars Bäcklund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -100 0/6

Bricka 5

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Johannsen - Kent Sandström Elena Ström - Lars Sammils 100 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 50 4/2
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Olle Annell - Lars Bäcklund -400 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Mikael Höglund - Begnt Höglund -460 0/6

Bricka 6

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 140 6/0
Göran Johannsen - Kent Sandström Elena Ström - Lars Sammils -600 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Mikael Höglund - Begnt Höglund -600 2/4
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Olle Annell - Lars Bäcklund -600 2/4

Bricka 7

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Olle Annell - Lars Bäcklund 200 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 140 4/2
Göran Johannsen - Kent Sandström Elena Ström - Lars Sammils -100 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Mikael Höglund - Begnt Höglund -800 0/6

Bricka 8

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Olle Annell - Lars Bäcklund 1020 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 940 4/2
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Mikael Höglund - Begnt Höglund 520 2/4
Göran Johannsen - Kent Sandström Elena Ström - Lars Sammils 490 0/6

Bricka 9

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Mikael Höglund - Begnt Höglund 480 6/0
Olle Annell - Lars Bäcklund Elena Ström - Lars Sammils 450 4/2
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 200 2/4
Göran Johannsen - Kent Sandström Bengt Pettersson - Gunnar Lund -1540 0/6

Bricka 10

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Olle Annell - Lars Bäcklund Elena Ström - Lars Sammils -600 6/0
Göran Johannsen - Kent Sandström Bengt Pettersson - Gunnar Lund -630 2/4
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -630 2/4
Hans Åkesson - Göran Blomquist Mikael Höglund - Begnt Höglund -630 2/4

Bricka 11

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Johannsen - Kent Sandström Bengt Pettersson - Gunnar Lund 170 5/1
Olle Annell - Lars Bäcklund Elena Ström - Lars Sammils 170 5/1
Hans Åkesson - Göran Blomquist Mikael Höglund - Begnt Höglund 140 2/4
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 110 0/6

Bricka 12

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 1460 5/1
Hans Åkesson - Göran Blomquist Mikael Höglund - Begnt Höglund 1460 5/1
Göran Johannsen - Kent Sandström Bengt Pettersson - Gunnar Lund 1440 2/4
Olle Annell - Lars Bäcklund Elena Ström - Lars Sammils 710 0/6

Bricka 13

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elena Ström - Lars Sammils 100 6/0
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Göran Johannsen - Kent Sandström -140 3/3
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -140 3/3
Mikael Höglund - Begnt Höglund Olle Annell - Lars Bäcklund -500 0/6

Bricka 14

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mikael Höglund - Begnt Höglund Olle Annell - Lars Bäcklund 450 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elena Ström - Lars Sammils 200 4/2
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Göran Johannsen - Kent Sandström 100 1/5
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 100 1/5

Bricka 15

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mikael Höglund - Begnt Höglund Olle Annell - Lars Bäcklund 1400 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elena Ström - Lars Sammils 1100 4/2
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Göran Johannsen - Kent Sandström -100 2/4
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -500 0/6

Bricka 16

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elena Ström - Lars Sammils -300 6/0
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Göran Johannsen - Kent Sandström -650 2/4
Mikael Höglund - Begnt Höglund Olle Annell - Lars Bäcklund -650 2/4
Bengt Pettersson - Gunnar Lund Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -650 2/4

Bricka 17

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 480 6/0
Göran Johannsen - Kent Sandström Olle Annell - Lars Bäcklund 450 2/4
Mikael Höglund - Begnt Höglund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 450 2/4
Elena Ström - Lars Sammils Bengt Pettersson - Gunnar Lund 450 2/4

Bricka 18

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Göran Johannsen - Kent Sandström Olle Annell - Lars Bäcklund 100 5/1
Mikael Höglund - Begnt Höglund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 100 5/1
Elena Ström - Lars Sammils Bengt Pettersson - Gunnar Lund 50 1/5
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 50 1/5

Bricka 19

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell 100 6/0
Göran Johannsen - Kent Sandström Olle Annell - Lars Bäcklund -50 4/2
Mikael Höglund - Begnt Höglund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund -100 1/5
Elena Ström - Lars Sammils Bengt Pettersson - Gunnar Lund -100 1/5

Bricka 20

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Elena Ström - Lars Sammils Bengt Pettersson - Gunnar Lund -170 6/0
Mikael Höglund - Begnt Höglund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund -500 4/2
Göran Johannsen - Kent Sandström Olle Annell - Lars Bäcklund -620 2/4
Hans Åkesson - Göran Blomquist Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell -650 0/6

Bricka 21

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Elena Ström - Lars Sammils Mikael Höglund - Begnt Höglund 50 6/0
Hans Åkesson - Göran Blomquist Olle Annell - Lars Bäcklund -430 4/2
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Bengt Pettersson - Gunnar Lund -460 1/5
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Göran Johannsen - Kent Sandström -460 1/5

Bricka 22

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Olle Annell - Lars Bäcklund 200 6/0
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Bengt Pettersson - Gunnar Lund -620 3/3
Elena Ström - Lars Sammils Mikael Höglund - Begnt Höglund -620 3/3
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Göran Johannsen - Kent Sandström -650 0/6

Bricka 23

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Elena Ström - Lars Sammils Mikael Höglund - Begnt Höglund -170 6/0
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Bengt Pettersson - Gunnar Lund -620 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Göran Johannsen - Kent Sandström -620 2/4
Hans Åkesson - Göran Blomquist Olle Annell - Lars Bäcklund -620 2/4

Bricka 24

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Olle Annell - Lars Bäcklund 500 6/0
Elena Ström - Lars Sammils Mikael Höglund - Begnt Höglund 300 4/2
Bert-Åke Olsson - Bo Östlund Bengt Pettersson - Gunnar Lund -90 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Göran Johannsen - Kent Sandström -800 0/6

Bricka 25

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mikael Höglund - Begnt Höglund Göran Johannsen - Kent Sandström 170 6/0
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Elena Ström - Lars Sammils 140 2/4
Olle Annell - Lars Bäcklund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 140 2/4
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bengt Pettersson - Gunnar Lund 140 2/4

Bricka 26

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Mikael Höglund - Begnt Höglund Göran Johannsen - Kent Sandström 630 4/2
Olle Annell - Lars Bäcklund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 630 4/2
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bengt Pettersson - Gunnar Lund 630 4/2
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Elena Ström - Lars Sammils 600 0/6

Bricka 27

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bengt Pettersson - Gunnar Lund 980 6/0
Olle Annell - Lars Bäcklund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 920 4/2
Mikael Höglund - Begnt Höglund Göran Johannsen - Kent Sandström 480 1/5
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Elena Ström - Lars Sammils 480 1/5

Bricka 28

Nord-Syd Öst-Väst  Resultat   NS/ÖV 
Olle Annell - Lars Bäcklund Bert-Åke Olsson - Bo Östlund 620 5/1
Hans Åkesson - Göran Blomquist Bengt Pettersson - Gunnar Lund 620 5/1
Mikael Höglund - Begnt Höglund Göran Johannsen - Kent Sandström 200 2/4
Elsy Bergstedt - Ilja Krusnell Elena Ström - Lars Sammils -100 0/6