Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2014.04.06

Nord giv
N-S i zon
109643
kn
K82
K1042
EDkn
K98752
kn95
6
875
10643
D107
E98
K2
ED
E643
Dkn753

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N98384
S98387
Ö451056
V451056
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Lars Svensson Monica Lessing - Birgit Larsson 4 S= 130 32.0/0.0
Marianne Falck - Berit Kallstenius Kerstin Harderup Johannesson - Ulla-Britt Lindmark 2 N= 110 28.0/4.0
Bo Persson - Nils-Erik Larsson Birgitta Lundquist - Göran Lundquist 3 S= 110 28.0/4.0
Maud Ihd - Gunilla Stöhr Jane Brändemar - Göran Brändemar 3 S= 110 28.0/4.0
Greta Beck - Gun Jönsson Marie-Louise Norking - Birgitta Anderberg 5 S-1 -100 23.0/9.0
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Bo Mårtensson - Bert Strandkvist 4 S-1 -100 23.0/9.0
Torsten Kjellin - Birgitta Kjellin Ulla Sonesson - Wilhelm Sonesson 3 V= -140 15.0/17.0
Claes Nilsson - Rutger Persson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 V+1 -140 15.0/17.0
Catharina von Platen - Märta Mirow Liselotte Carlsson - Renée Lindgren 2 V+1 -140 15.0/17.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 V= -140 15.0/17.0
Göran Andersson - Per-Ove Persson Birgitta Möller - Jan Möller 3 V= -140 15.0/17.0
Ruth Gustavsson - Ulla Wilhelmsson Viola Lindkvist - Ingvar Lindkvist 3 V= -140 15.0/17.0
Thure Nilsson - Ulla-Britt Hansson Gunvor Sällvik - Karin Amiel 3 V+1 -170 5.0/27.0
Margareta Eriksson - Birgitta Tham Bodil Nilsson - Sven-Åke Nilsson 2 V+2 -170 5.0/27.0
Kerstin Boberg - Per Boberg Eva Francke - Liv Wollin 3 V+1 -170 5.0/27.0
Ulla Öberg - Monica Borg Hallgerd Esping - Krister Esping 2 V+2 -170 5.0/27.0
Gunnar Flinta - Ruth Holm Karin Löw - Britta Rafstedt 2D V+2 -670 0.0/32.0
Lena Stålbrink - Birgitta Reuterskiöld   - -/16.3