Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2014-04-06

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2014.04.06

Syd giv
ingen i zon
D64
E972
E43
863
Kkn973
10
10865
Dkn4
108
kn543
kn92
K975
E52
KD86
KD7
E102

Optimalt kontrakt: 4NT S= 430
 NT
N9910810
S9910810
Ö44353
V44353
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Resultat   NS/ÖV 
Ruth Gustavsson - Ulla Wilhelmsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT S+2 460 32.0/0.0
Thure Nilsson - Ulla-Britt Hansson Catharina von Platen - Märta Mirow 4 S+1 450 30.0/2.0
Eva Francke - Liv Wollin Birgitta Möller - Jan Möller 3NT S+1 430 27.0/5.0
Gunnar Flinta - Ruth Holm Kerstin Boberg - Per Boberg 3NT S+1 430 27.0/5.0
Göran Andersson - Per-Ove Persson Bo Mårtensson - Bert Strandkvist 4 S= 420 23.0/9.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 4 S= 420 23.0/9.0
Gunilla Wallin - Christina Leander Ulla Öberg - Monica Borg 3NT S= 400 20.0/12.0
Ulla Sonesson - Wilhelm Sonesson Marianne Falck - Berit Kallstenius 4 S-1 -50 11.0/21.0
Jane Brändemar - Göran Brändemar Lena Stålbrink - Birgitta Reuterskiöld 4 S-1 -50 11.0/21.0
Liselotte Carlsson - Renée Lindgren Torsten Kjellin - Birgitta Kjellin 4 S-1 -50 11.0/21.0
Claes Nilsson - Rutger Persson Birgitta Lundquist - Göran Lundquist 4 S-1 -50 11.0/21.0
Kerstin Harderup Johannesson - Ulla-Britt Lindmark Bo Persson - Nils-Erik Larsson 4 S-1 -50 11.0/21.0
Marie-Louise Norking - Birgitta Anderberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S-1 -50 11.0/21.0
Bodil Nilsson - Sven-Åke Nilsson Agneta Johansson - Lars Svensson 5 S-1 -50 11.0/21.0
Viola Lindkvist - Ingvar Lindkvist Karin Löw - Britta Rafstedt 3NT S-1 -50 11.0/21.0
Maud Ihd - Gunilla Stöhr Gunvor Sällvik - Karin Amiel 4 S-2 -100 1.0/31.0
Hallgerd Esping - Krister Esping Margareta Eriksson - Birgitta Tham 4 S-2 -100 1.0/31.0
Greta Beck - Gun Jönsson   - -/16.9