Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

LångfredagsBridge m Påskbuffé 11.30 mer info på hemsidan 2014-04-18

Bricka 10

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.04.18

Öst giv
alla i zon
Jack
5
83
Dkn1092
K8432
Jack
kn1084
kn74
43
D1075
Jack
KD632
D962
86
E6
Jack
E97
EK105
EK75
kn9

VästNordÖstSyd
JackJackJackJack
   

Optimalt kontrakt: 5 S= 600
 NT
N911868
S911868
Ö32464
V32464
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingela Jönsson - Britta-Lena Rundcrantz Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3NT S+2 5 660 30/0
Sven-Olov Flodqvist - Mats Berggren Per Boberg - Kerstin Boberg 5 N+1 E 620 28/2
Carin Millar - Mari Segerberg Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5 N= E 600 25/5
Kristi Meier - Per Nilsson Gunilla Ljung - Ebon Agvard 5 N= E 600 25/5
Bertil Hansson - Lone Stolt Monica Lessing - Mary-Ann Persson 3 Ö-2 E 200 21/9
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Christina Westesson - Birgit Larsson 3 Ö-2 E 200 21/9
Inga Derving - Ulla Nilborn Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 N+2 E 170 18/12
Iréne Carlsson - Lena Jeppsson Gunvor Arrhén - Signe Gunnarsson 4 N+1 8 150 13/17
Camilla Nielsen - Karen Nielsen Lisbeth Ringdahl - Gun Persson 2NT S+1 7 150 13/17
Barbro Jönnson - Ingrid Modén-Öberg Pyttsi Flodqvist - Wiviann Hassel 3 N+2 K 150 13/17
Börje Dahlberg - Yvonne Elg Louise Grandinsson - Christina Leander 3 N+2 K 150 13/17
Anders Olsson - Christer Ekberg Gunilla Wallin - Judit Derzsi-Jalgard 4 N= K 130 8/22
Gunnar Andersson - Elsie Hägg Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2NT S= Kn 120 6/24
Sonja Christensson - Bernt Christensson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 S= 8 110 4/26
Barbro Lindskog - Elsy Jacobsson Inger Hermansson - Anita Ekberg 3NT S-1 4 -100 1/29
Hasse Jiborn - Gunnel Jiborn Alf Pihl - Rolf Sjödahl 3NT N-1 2 -100 1/29