Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag 26/2 scratch 2014-02-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 26/2 scratch 2014-02-26

Bricka 22

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.02.26

Öst giv
Ö-V i zon
D103
KD854
E1074
4
K964
kn7
kn96
EKkn8
kn
E102
K532
D10753
E8752
963
D8
962

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N35874
S35874
Ö108568
V108568
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 V-2 K 200 40.0/0.0
Britta-Lena Rundcrantz - Ulla Nilborn Marianne Servin - Ulla Öberg 2 N+1 Kn 140 38.0/2.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Kristi Meier - Per Nilsson 2 N= Kn 110 35.0/5.0
Lotti Hellsten - Sverker Hellsten Rutger Persson - Claes Nilsson 2 N= Kn 110 35.0/5.0
Cecilia Ericsson - Ildiko Lang Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 V-1 K 100 30.0/10.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Helen Johansson - Claudia Sjöberg 3 Ö-1 6 100 30.0/10.0
Bengt Rylander - Thore Lindström Monica Lessing - Judit Derzsi-Jalgard 5 V-1 3 100 30.0/10.0
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N-1 D -50 25.0/15.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Torbjörn Järnum - Nils Lindblad 3 N-1 Kn -50 25.0/15.0
Aina Joheimer - Tommy Lööf Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 1NT Ö= 9 -90 22.0/18.0
Nancy Thern - Lennart Lindahl Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N-2 Kn -100 19.0/21.0
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Ragnar Carstam - Helene Carstam 3 N-2 Kn -100 19.0/21.0
Lena Kampf - Mona Andersson Yvonne Tolf - Britt Lindberg 3 Ö= 9 -110 15.0/25.0
MajLis Tengblad - Inger Malmroos Ulla Hellqvist - Birgitta Strand 3 V= K -110 15.0/25.0
Jan Schneider - Ester Schneider Christer Ekberg - Max Elander 2NT Ö= 9 -120 11.0/29.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Kent Hermansson - Lotta Lundberg 2NT Ö= 9 -120 11.0/29.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 4 Ö= E -130 7.0/33.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Christina Kronlund - Thomas Ålander 3 V+1 4 -130 7.0/33.0
Teddy Wald - Kuno Wahlgren Klas Bellander - Mikael Björkman 3D N-2 Kn -300 4.0/36.0
Christina Leander - Mona Berge Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT Ö+1 9 -630 1.0/39.0
Stig Unoson - Ulf Öjing Jan Clementsson - Sanna Clementsson 3NT Ö+1 9 -630 1.0/39.0
Gunilla Ljung - Gun Bellander     - -/20.7