Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag 5/2 scratch 2014-02-05 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 5/2 scratch 2014-02-05

Bricka 17

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.02.05

Nord giv
ingen i zon
E6
10986
K432
963
KDkn
7543
D10976
7
107542
Dkn
kn8
ED108
983
EK2
E5
Kkn542

Optimalt kontrakt: 3NT N= 400
 NT
N108969
S108969
Ö35464
V35464
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anette Wald Gärdenfors - Teddy Wald Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 1NT S+4 9 210 40.0/0.1
Cornelia Tiller - Mary-Ann Persson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2NT S+1 K 150 35.8/4.3
Dennis Alsensjö - Torleif Heimdal Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 2 V-3 E 150 35.8/4.3
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Mona Berge - Margareta Malmhagen 1NT S+2 7 150 35.8/4.3
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 S+2 Kn 130 31.6/8.5
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT S+1 6 120 25.3/14.8
Rolf Bergström - Christer Löfgren Mona Andersson - Lennart Lindahl 2NT N= 8 120 25.3/14.8
Bodil Mörnstad - Carin Millar Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT S= 6 120 25.3/14.8
Bengt Rylander - Thore Lindström MajLis Tengblad - Inger Malmroos 1NT S+1 6 120 25.3/14.8
Sven Gerdtsson - Agneta Gerdtsson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT S+1 7 120 25.3/14.8
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N= 2 110 16.9/23.2
Ulla Hellqvist - Birgitta Strand Britt Lindberg - Yvonne Tolf 2 S+1 7 110 16.9/23.2
Agneta Johansson - Lars Svensson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2 N= Kn 110 16.9/23.2
Sonja Christensson - Lisa Engström Helene Carstam - Ragnar Carstam 1NT S= 6 90 11.6/28.4
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Hans Antolin - Jan-Åke Roos 1NT S= K 90 11.6/28.4
Per Boberg - Kerstin Boberg Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 2 Ö-1 E 50 8.5/31.6
Christer Ekberg - Max Elander Lotti Hellsten - Sverker Hellsten 1NT S-2 7 -100 5.3/34.7
Marianne Servin - Ulla Öberg Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1NT S-2 7 -100 5.3/34.7
Björn Nilsén - Irene Nilsén Håkan Andersson - Åke Lindström 2 Ö= E -110 2.1/37.9
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Milan Korac - Christina Leander 3NT S-3 7 -150 0.1/40.0
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Sven Persson - Bengt Hesselbom     A- 16.0/24.0