Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 9

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Nord giv
Ö-V i zon
Dkn95
E76
10753
kn3
8
Kkn94
EK86
EKD7
E6432
3
D42
10654
K107
D10852
kn9
982

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -600
 NT
N12543
S22544
Ö1110899
V1110899
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 3 V-1 D 100 36/0
Mats Andersson - Ulla Lundström Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 2NT V+1 5 -150 33/3
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 2NT V+1 7 -150 33/3
Nancy Thern - Lennart Lindahl Junot Delcomyn - Leif Karlsson 2 S-5 K -250 30/6
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V= 5 -600 20/16
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3NT V= D -600 20/16
Ove Jönsson - Thore Lindström Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 3NT V= 5 -600 20/16
Max Elander - Christer Ekberg Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3NT V= D -600 20/16
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Teresa Holmberg - Åke Lindström 3NT Ö= 5 -600 20/16
Marianne Servin - Ulla Öberg Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT V= 3 -600 20/16
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3NT V= 5 -600 20/16
Lisa Engström - Sonja Christensson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT V= Kn -600 20/16
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Gunilla Ljung - Christina Leander 3NT V= 5 -600 20/16
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 V+1 D -620 10/26
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT V+1 7 -630 4/32
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Björn Nilsén - Irene Nilsén 3NT V+1 5 -630 4/32
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Jan Schneider - Ester Schneider 3NT V+1 7 -630 4/32
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT V+1 5 -630 4/32
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 3NT Ö+1 5 -630 4/32