Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 8

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Väst giv
ingen i zon
D54
Kkn7
D64
E875
1086
D865
1097
D42
EKkn32
1092
kn3
K106
97
E43
EK852
kn93

Optimalt kontrakt: 3NT N= 400
 NT
N99779
S99778
Ö44564
V44564
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT N+1 E 430 32/4
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Junot Delcomyn - Leif Karlsson 3NT N+1 3 430 32/4
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Gunilla Ljung - Christina Leander 3NT N+1 2 430 32/4
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Schneider - Ester Schneider 3NT N+1 K 430 32/4
Björn Nilsén - Irene Nilsén Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT N+1 10 430 32/4
Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT N= 2 400 23/13
Nancy Thern - Lennart Lindahl Teresa Holmberg - Åke Lindström 3NT N= K 400 23/13
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3NT N= E 400 23/13
Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg Torbjörn Järnum - Nils Lindblad 3NT N= 10 400 23/13
Max Elander - Christer Ekberg Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 2NT N+1 E 150 16/20
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 2NT N+1 10 150 16/20
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2NT N+1 E 150 16/20
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Lisa Engström - Sonja Christensson 2 S+1 10 110 12/24
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ove Jönsson - Thore Lindström 3 Ö-2 E 100 10/26
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2 Ö-1 E 50 8/28
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Mats Andersson - Ulla Lundström 3 S-1 8 -50 5/31
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3 S-1 6 -50 5/31
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3NT N-2 K -100 2/34
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 5 S-3 6 -150 0/36