Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 7

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Syd giv
alla i zon
63
E4
542
EDkn1064
EK
Kkn753
Dkn873
2
Dkn9754
D2
109
K95
1082
10986
EK6
873

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N84445
S84445
Ö58995
V58995
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT Ö-5 3 500 36/0
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ove Jönsson - Thore Lindström 3NT Ö-4 3 400 33/3
Marianne Servin - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3NT Ö-4 3 400 33/3
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 Ö-2 K 200 26/10
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Mats Andersson - Ulla Lundström 4 Ö-2 8 200 26/10
Nancy Thern - Lennart Lindahl Teresa Holmberg - Åke Lindström 4 V-2 E 200 26/10
Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg Torbjörn Järnum - Nils Lindblad 4 V-2 6 200 26/10
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Gunilla Ljung - Christina Leander 4 Ö-2 3 200 26/10
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3 Ö-1 E 100 14/22
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 3 V-1 E 100 14/22
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 3 V-1 E 100 14/22
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bodil Wikström - Niusia Lichtman 4 Ö-1 8 100 14/22
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Jan Schneider - Ester Schneider 3 V-1 6 100 14/22
Björn Nilsén - Irene Nilsén Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 V-1 E 100 14/22
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 V-1 6 100 14/22
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Per Boberg - Kerstin Boberg 3 N-1 D -100 6/30
Max Elander - Christer Ekberg Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 3 V= E -140 3/33
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Junot Delcomyn - Leif Karlsson 2 Ö+1 E -140 3/33
Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö Anders Olsson - Sten Ahlgren 4D N-2 D -500 0/36