Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 6

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Öst giv
Ö-V i zon

kn864
KD7
Dkn9763
D1093
E1032
862
84
kn87
K975
kn10943
10
EK6542
D
E5
EK52

Optimalt kontrakt: 6 S= 920
 NT
N12771010
S12771010
Ö06522
V06522
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Jan Schneider - Ester Schneider 6 N+1 Kn 940 35/1
Björn Nilsén - Irene Nilsén Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 6 S+1 8 940 35/1
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 5NT N= 4 460 28/8
Max Elander - Christer Ekberg Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3NT N+2 Kn 460 28/8
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT N+2 4 460 28/8
Anders Olsson - Sten Ahlgren Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT N+2 Kn 460 28/8
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT N+2 10 460 28/8
Lisa Engström - Sonja Christensson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S= 8 420 20/16
Gunilla Ljung - Christina Leander Torbjörn Järnum - Nils Lindblad 4 S= 8 420 20/16
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 4 S= 8 420 20/16
Ove Jönsson - Thore Lindström Ulla Wästberg - Hans Wästberg 3 N+4 Kn 190 16/20
Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö Junot Delcomyn - Leif Karlsson 2 S+1 4 140 11/25
Teresa Holmberg - Åke Lindström Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 3 S= 8 140 11/25
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 S= E 140 11/25
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3 S= 8 140 11/25
Nancy Thern - Lennart Lindahl Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 4 S-1 8 -50 5/31
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3 S-1 8 -50 5/31
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Marianne Servin - Ulla Öberg 6NT S-2 E -100 2/34
Mats Andersson - Ulla Lundström Hans Antolin - Jan-Åke Roos 6D S-2 E -300 0/36