Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 3

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Syd giv
Ö-V i zon
Ekn952
D
8653
852
63
10962
EDkn10
743
D874
kn754
K
EK106
K10
EK83
9742
Dkn9

Optimalt kontrakt: 1NT V= -90
 NT
N56566
S56566
Ö56757
V56757
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Per Boberg - Kerstin Boberg Teresa Holmberg - Åke Lindström 2 V-3 D 300 36/0
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Lisa Engström - Sonja Christensson 2 Ö-2 K 200 34/2
Ove Jönsson - Thore Lindström Mats Andersson - Ulla Lundström 1 N+1 E 110 32/4
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 Ö-1 E 100 30/6
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT S= 3 90 27/9
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Gunilla Ljung - Christina Leander 2 S= 6 90 27/9
Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö Britt Lindberg - Yvonne Tolf 1NT S-1 10 -50 17/19
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Junot Delcomyn - Leif Karlsson 1NT S-1 E -50 17/19
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 2 S-1 10 -50 17/19
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 1 N-1 K -50 17/19
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 1NT S-1 10 -50 17/19
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 1NT S-1 10 -50 17/19
Björn Nilsén - Irene Nilsén Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 3 N-1 E -50 17/19
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Jan Schneider - Ester Schneider 2 S-1 2 -50 17/19
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 1NT S-2 E -100 5/31
Nancy Thern - Lennart Lindahl Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2NT S-2 E -100 5/31
Max Elander - Christer Ekberg Hans Antolin - Jan-Åke Roos 1NT S-2 E -100 5/31
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 S-2 6 -100 5/31
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT S-3 Kn -150 0/36