Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 21

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Nord giv
N-S i zon
D1094

E65
EK8742
EK
kn763
10432
1063
7653
K10954
9
Dkn9
kn82
ED82
KDkn87
5

Optimalt kontrakt: 4NT N= 630
 NT
N10116910
S10116910
Ö32733
V32733
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Ulla Lundström Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3NT S+3 3 690 35/1
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT S+3 3 690 35/1
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3NT S+2 K 660 31/5
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT S+2 2 660 31/5
Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson Britt Lindberg - Yvonne Tolf 3NT S+1 10 630 27/9
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3NT S+1 3 630 27/9
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 5 S= E 600 17/19
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Nancy Thern - Lennart Lindahl 3NT N= 4 600 17/19
Max Elander - Christer Ekberg Teresa Holmberg - Åke Lindström 3NT S= 3 600 17/19
Anders Olsson - Sten Ahlgren Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 3NT S= 3 600 17/19
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 3NT N= 9 600 17/19
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT S= 7 600 17/19
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Gunilla Ljung - Christina Leander 3NT S= 6 600 17/19
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 3NT S= 6 600 17/19
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 3 N= 9 140 8/28
Marianne Servin - Ulla Öberg Ove Jönsson - Thore Lindström 4 N= 9 130 6/30
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Ulla Wästberg - Hans Wästberg 2NT N= 5 120 4/32
Jan Schneider - Ester Schneider Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 S-1 E -100 2/34
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 5 N-3 9 -300 0/36