Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 20

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Väst giv
alla i zon
K76
E1072
E642
63
D954
6543
75
1074
E108
kn98
K983
Dkn5
kn32
KD
Dkn10
EK982

Optimalt kontrakt: 3NT N= 600
 NT
N1010999
S1010999
Ö33343
V33343
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Ulla Lundström Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT N+3 3 690 35/1
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3NT S+3 9 690 35/1
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3NT S+2 4 660 32/4
Anders Olsson - Sten Ahlgren Hans Antolin - Jan-Åke Roos 3NT S+1 4 630 27/9
Jan Schneider - Ester Schneider Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT S+1 4 630 27/9
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Gunilla Ljung - Christina Leander 3NT S+1 5 630 27/9
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT S+1 6 630 27/9
Nancy Thern - Lennart Lindahl Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3NT S= 5 600 20/16
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 3NT S= 4 600 20/16
Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg Lisa Engström - Sonja Christensson 3NT S= 5 600 20/16
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Marianne Servin - Ulla Öberg 1NT S+4 4 210 15/21
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 1NT S+4 4 210 15/21
Teresa Holmberg - Åke Lindström Ove Jönsson - Thore Lindström 1NT N+3 8 180 12/24
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Max Elander - Christer Ekberg 1NT N+2 8 150 10/26
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 N+1 8 130 8/28
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT S-1 4 -100 3/33
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 4 N-1 E -100 3/33
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT S-1 5 -100 3/33
Björn Nilsén - Irene Nilsén Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT S-1 5 -100 3/33