Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 2

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Öst giv
N-S i zon
KDkn1095
kn94
kn
EK5
E83
D3
ED962
D92
62
72
10853
108764
74
EK10865
K74
kn3

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N6611119
S7611119
Ö66222
V66222
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 S+2 9 680 35/1
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Sverker Hellsten - Lotti Hellsten 5 S+1 6 680 35/1
Teresa Holmberg - Åke Lindström Ulla Wästberg - Hans Wästberg 4 S+1 3 650 20/16
Ove Jönsson - Thore Lindström Max Elander - Christer Ekberg 4 N+1 4 650 20/16
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 4 S+1 E 650 20/16
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 4 N+1 10 650 20/16
Per Boberg - Kerstin Boberg Britt Lindberg - Yvonne Tolf 4 S+1 E 650 20/16
Marianne Servin - Ulla Öberg Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 4 N+1 5 650 20/16
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 S+1 E 650 20/16
Mats Andersson - Ulla Lundström Junot Delcomyn - Leif Karlsson 5 S= E 650 20/16
Gunilla Ljung - Christina Leander Björn Nilsén - Irene Nilsén 5 S= 2 650 20/16
Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 4 S+1 E 650 20/16
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Jan Schneider - Ester Schneider 4 S+1 3 650 20/16
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 5 S= E 650 20/16
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 4 S+1 D 650 20/16
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Lisa Engström - Sonja Christensson 4 S= 2 620 5/31
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 4 S= E 620 5/31
Nancy Thern - Lennart Lindahl Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 3 N+1 3 170 1/35
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 N+2 2 170 1/35