Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 19

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Syd giv
Ö-V i zon
EK108
EK1064
53
D7
76
kn875
kn76
K953
Dkn2
932
D98
E842
9543
D
EK1042
kn106

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N81010109
S81010109
Ö43314
V43314
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Hans Antolin - Jan-Åke Roos 4 S+2 7 480 35/1
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 S+2 8 480 35/1
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 4 N+1 D 450 30/6
Mats Andersson - Ulla Lundström Bo Hedberg - Fredrik Bonde 4 N+1 8 450 30/6
Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 4 N+1 4 450 30/6
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Max Elander - Christer Ekberg 4 S= 7 420 18/18
Teresa Holmberg - Åke Lindström Ove Jönsson - Thore Lindström 4 N= 4 420 18/18
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Marianne Servin - Ulla Öberg 4 S= 5 420 18/18
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Per Boberg - Kerstin Boberg 4 N= 9 420 18/18
Nancy Thern - Lennart Lindahl Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 4 N= 4 420 18/18
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 S= 5 420 18/18
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 N= D 420 18/18
Jan Schneider - Ester Schneider Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S= 3 420 18/18
Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg Lisa Engström - Sonja Christensson 4 N= E 420 18/18
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 N+2 8 200 8/28
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson 3 S+1 9 170 6/30
Björn Nilsén - Irene Nilsén Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 2 N+1 4 140 4/32
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 4 N-1 E -50 1/35
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Gunilla Ljung - Christina Leander 4 S-1 5 -50 1/35