Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 18

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Öst giv
N-S i zon
8532
D102
10
D10763
104
EK5
K98762
EK
Dkn
9743
kn43
kn984
EK976
kn86
ED5
52

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N75697
S85697
Ö58645
V58645
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Kjellkvist - Karin Sjögren Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 V-4 E 200 36/0
Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom Bodil Wikström - Niusia Lichtman 3 S+1 K 170 34/2
Max Elander - Christer Ekberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 5 V-3 8 150 32/4
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 3 S= E 140 23/13
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Britt Lindberg - Yvonne Tolf 2 S+1 E 140 23/13
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ove Jönsson - Thore Lindström 2 S+1 E 140 23/13
Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3 S= E 140 23/13
Mats Andersson - Ulla Lundström Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö 2 S+1 E 140 23/13
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 S+1 E 140 23/13
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg 2 S+1 E 140 23/13
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 S+1 K 140 23/13
Marianne Servin - Ulla Öberg Teresa Holmberg - Åke Lindström 4 V-2 3 100 14/22
Ildiko Lang - Cecilia Ericsson Junot Delcomyn - Leif Karlsson 3 V-1 8 50 8/28
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Per Boberg - Kerstin Boberg 3 V-1 8 50 8/28
Gunilla Ljung - Christina Leander Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 V-1 8 50 8/28
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 V-1 8 50 8/28
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Jan Schneider - Ester Schneider 3 V-1 2 50 8/28
Björn Nilsén - Irene Nilsén Lisa Engström - Sonja Christensson 2 V= 3 -90 2/34
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Nancy Thern - Lennart Lindahl 4D S-1 E -200 0/36