Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 15

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Syd giv
N-S i zon
ED6
Dkn1052
kn6
654
1094
K987
E52
832
872
E4
K103
EKD107
Kkn53
63
D9874
kn9

Optimalt kontrakt: 3NT V= -400
 NT
N47664
S47664
Ö96769
V96769
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lisa Engström - Sonja Christensson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3 Ö= 6 -110 33/3
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Torbjörn Järnum - Nils Lindblad 2 Ö+1 6 -110 33/3
Björn Nilsén - Irene Nilsén Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 Ö= 6 -110 33/3
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Ulf Schjånberg - Anita Olofsson 2 Ö+1 7 -110 33/3
Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö Max Elander - Christer Ekberg 1NT Ö+2 4 -150 19/17
Bo Hedberg - Fredrik Bonde Teresa Holmberg - Åke Lindström 2NT V+1 2 -150 19/17
Ove Jönsson - Thore Lindström Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 2NT Ö+1 3 -150 19/17
Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 1NT Ö+2 7 -150 19/17
Marianne Servin - Ulla Öberg Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 1NT Ö+2 7 -150 19/17
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 1NT Ö+2 7 -150 19/17
Anders Olsson - Sten Ahlgren Junot Delcomyn - Leif Karlsson 1NT Ö+2 5 -150 19/17
Jan Schneider - Ester Schneider Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1NT Ö+2 7 -150 19/17
Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg Gunilla Ljung - Christina Leander 1NT Ö+2 4 -150 19/17
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 2NT Ö+1 Kn -150 19/17
Nancy Thern - Lennart Lindahl Göran Ekelund - Gudrun Ekelund 1NT Ö+3 7 -180 7/29
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Hans Antolin - Jan-Åke Roos 1NT Ö+3 7 -180 7/29
Mats Andersson - Ulla Lundström Per Boberg - Kerstin Boberg 2 N-2 E -200 3/33
Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson Åke Kjellkvist - Karin Sjögren 3 S-2 2 -200 3/33
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 3NT Ö= 3 -400 0/36