Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30 hcp o partnergaranti 2014-01-29

Bricka 14

BK Bridgehuset, Malmö, Sverige 2014.01.29

Öst giv
ingen i zon
K8
E8
EKkn9876
E7
ED765
Kkn7
D32
kn5
kn109
D109642
4
432
432
53
105
KD10986

Optimalt kontrakt: 6NT S= 990
 NT
N12105512
S12105512
Ö00770
V02870
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Torleif Heimdal - Dennis Alsensjö Ildiko Lang - Cecilia Ericsson 3NT N= 9 400 32/4
Ulf Schjånberg - Anita Olofsson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 5 N= Kn 400 32/4
Kent Bengtsson - Ingrid Bengtsson Agneta Gerdtsson - Sven Gerdtsson 3NT N= 9 400 32/4
Sverker Hellsten - Lotti Hellsten Kerstin Bergman - Bengt Hesselbom 5 N= Kn 400 32/4
Torbjörn Järnum - Nils Lindblad Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 5 N= Kn 400 32/4
Anders Olsson - Sten Ahlgren Teresa Holmberg - Åke Lindström 2NT N+5 6 270 26/10
Junot Delcomyn - Leif Karlsson Björn Klefbohm - Lars-Åke Hansson 3 N+2 Kn 150 16/20
Göran Ekelund - Gudrun Ekelund Lotta Lundberg - Anette Wald Gärdenfors 4 N+1 Kn 150 16/20
Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson Mats Andersson - Ulla Lundström 4 V-3 E 150 16/20
Max Elander - Christer Ekberg Per Boberg - Kerstin Boberg 2 N+3 Kn 150 16/20
Britt Lindberg - Yvonne Tolf Ove Jönsson - Thore Lindström 2 N+3 Kn 150 16/20
Ulla Wästberg - Hans Wästberg Ing-Marie Persson - Sven-Uno Persson 3 N+2 Kn 150 16/20
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Hélene Hommerberg Messing - Lena Goldberg 4 N+1 Kn 150 16/20
Charlotte Rudenstam - Claudia Sjöberg Åke Kjellkvist - Karin Sjögren 4 N+1 4 150 16/20
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lisa Engström - Sonja Christensson 4 N+1 10 150 16/20
Hans Antolin - Jan-Åke Roos Nancy Thern - Lennart Lindahl 3 N+1 Kn 130 5/31
Gunilla Ljung - Christina Leander Jan Schneider - Ester Schneider 2 N+2 Kn 130 5/31
Björn Nilsén - Irene Nilsén Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 N+1 6 110 2/34
Marianne Servin - Ulla Öberg Bo Hedberg - Fredrik Bonde 5D N-1 2 -100 0/36